برچسب میوه ها

آیا تا به حال از خودتان پرسیده اید که معنی برچسب میوه ها چیست؟ ما در این مقاله به رمزگشایی از این برچسب ها می پردازیم.

حتماً تا به حال در میوه فروشی ها به میوه هایی بر خورده اید که برچسب دارند. ممکن است با خودتان فکر کرده باشید که این برچسب ها صرفأ برای قشنگی روی میوه ها چسبانده شده اند، اما اگر کمی روی مسئله دقیق شوید، این سوال برایتان پیش می آید که چرا یک تولید کننده باید هزینه کند و روی تک تک محصولاتش برچسب بزند؛ آن هم برچسب هایی که اغلب رنگی هستند و کیفیت چاپ بالایی دارند! آیا یک برچسب کوچک تا این حد روی فروش محصول تأثیر می گذارد که ارزش این همه هزینه را داشته باشد؟ قطعأ خیر! پس حکمت وجود این برچسب ها چیست؟ پاسخ هوشمندانه تر به این پرسش این است که احتمالاً فروشنده ها به کمک آن ها می توانند نوع و قیمت محصول را مشخص کنند. این پاسخ تا حدی درست است اما تمام ماجرا نیست! روی این برچسب ها کدهایی وجود دارد که از استاندارد های بین الملی پیروی می کنند و اطلاعات جالبی از محصول به دست می دهند. با ما همراه باشید تا به شما بگوییم که برچسب های روی میوه ها چه حرف هایی برای گفتن دارند.

برچسب میوه ها برای چیست

چرا میوه ها برچسب دارند؟

برچسب روی میوه ها

تاریخچه برچسب زدن روی میوه ها به اواسط دهه ۱۹۸۰ میلادی باز می گردد. به این برچسب ها، برچسب های PLU یا جستجوی کالا می گفتند و روی هر کدام از آن ها کدی ۴ یا ۵ رقمی چاپ شده بود. فروشنده ها با خواندن این کد ها می توانستند نوع محصول و قیمت آن را مشخص کنند.

شاید بپرسید مگر تشخیص میوه نیاز به کد دارد؟ برای مثال مگر می شود سیب را با پرتقال اشتباه گرفت؟ در جواب باید بگوییم که این کد ها نژاد و خاستگاه میوه را هم مشخص می کردند.

با فراگیر شدن کدهای جستجوی کالا در دهه ۱۹۹۰ میلادی، فدراسیون بین المللی استانداردهای تولید (IFPS) تصمیم گرفت برای آن ها قواعدی تنظیم و استانداردشان کند. تمامی کد های ۴ رقمی یا با عدد ۳  یا ۴ شروع می شوند. ابتدای کد های ۵ رقمی نیز همیشه یا ۸ است و یا ۹.

جالب است بدانید که کد های PLU جهانی هستند. برای مثال، اهمیتی ندارد که از کانادا موز بخرید یا از آلمان؛ کد جستجوی کالایی که روی برچسب آن چاپ شده همیشه ۴۰۱۱ خواهد بود. این قاعده برای سایر میوه ها نیز صادق است؛ مثلا کد جستجوی کالا برای پرتقال نافی همیشه ۳۱۰۷ است.

معنی کد های روی برچسب میوه چیست؟

کدهای روی برچسب میوه ها یا چهار رقمی هستند و یا پنج رقمی. کد های پنج رقمی در واقع از قرار گرفتن اعداد ۸ یا ۹ در ابتدای کدهای چهار رقمی مخصوص هر میوه به دست می آیند. به طور کلی، میوه ها بر اساس کد روی برچسبشان در یکی از دسته های زیر قرار می گیرند:

۱. معمولی

برچسب میوه ها

اگر روی برچسب میوه کد چهار رقمی درج شده باشد، یعنی آن میوه به روش های مرسوم و معمولی به عمل آمده است. همان طور که پیش تر گفته شد، کد های چهار رقمی یا با عدد ۳ و یا با ۴ شروع می شوند. خاک میوه هایی که با روش های مرسوم و معمولی کشت می شوند با کود های شیمیایی غنی می شود. به علاوه، در کشت معمولی برای از بین بردن آفت های گیاهی از سموم حشره کش شیمیایی و برای از بین بردن علف های هرز از علف کش های شیمیایی استفاده می شود. این سموم می توانند به تدریج در بدن تجمع پیدا کنند و باعث بروز بیماری های مختلف شوند.

۲. دست کاری شده ژنتیکی

برچسب روی میوه ها

اگر کدی که روی برچسب میوه هست پنج رقمی باشد و با عدد ۸ شروع شود، نشان دهنده این است که میوه ای که در دست دارید دست کاری ژنتیکی شده است. به لطف پیشرفت چشم گیر علم، دانشمندان می توانند ژن های مختلف را استخراج و به سلول های سایر گیاهان وارد کنند تا به آن ها ویژگی های مطلوبی ببخشند.  هدف دست کاری ژنتیکی گیاهان اغلب این است که محصول آن ها افزایش پیدا کند و گیاه نسبت به آفات مختلف مقاوم شود، اما این دست کاری گاهی به هدف افزایش مواد مغذی موجود در محصولات نیز انجام می شود.

یکی از میوه هایی که توجه دانشمندان را برای انجام آزمایش های ژنتیکی به خود جلب کرده گوجه فرنگی است. پژوهش گران به کمک تکنیک های دست کاری ژن، موفق به تولید گوجه فرنگی هایی شده اند که ماندگاری بیشتری دارند. گروهی دیگر از محققان نیز در تلاشند تا با فعال کردن ژن فلفل در این میوه،‌گوجه فرنگی هایی با طعم تند تولید کنند.

موزهایی که در برابر آفات گیاهی مقاوم اند، سیب هایی که در مجاورت هوا تغییر رنگ نمی دهند و توت فرنگی هایی که شیرین ترند همگی محصول دست کاری های ژنتیکی هستند.

از ۱۸ سال پیش که محصولات غذایی با ژن های دست کاری شده به طور گسترده به بازار وارد شدند تا کنون، هنوز شواهدی مبنی بر مضر بودن آن ها در دسترس نیست. این محصولات، پیش از توزیع در بازار، مدت ها مورد آزمایش قرار می گیرند و به مصرف حیوانات آزمایشگاهی می رسند تا از بی خطر بودن آن ها اطمینان حاصل شود.

۳. ارگانیک

برچسب میوه ها

اگر کد روی برچسب میوه ۵ رقم داشته باشد و با عدد ۹ شروع شود، یعنی میوه ارگانیک است. ارگانیک بودن محصولات غذایی به روند تولید آن ها بستگی دارد. خوراکی های ارگانیک بدون استفاده از هورمون ها، آنتی بیوتیک ها و افزودنی های شیمیایی مثل مواد نگه دارنده، رنگ های خوراکی، شیرین کننده و طعم دهنده تولید می شوند.

 در روند تولید میوه هایی که به صورت ارگانیک کشت می شوند از کود های طبیعی استفاده می شود و به همین دلیل است که محصولات ارگانیک نیترات کمتری دارند. مصرف زیاد نیترات خطر ابتلا به سرطان را افزایش می دهد. کشاورزی ارگانیک کیفیت خاک را بهبود می بخشد و دخایر آب های زیرزمینی را حفظ می کند. این نوع کشاورزی همچنین آلودگی های زیست محیطی کمتری نیز در پی خواهد داشت.

برخی پژوهش ها نشان می دهند که میوه های ارگانیک ارزش غذایی بالاتری نسبت به میوه های معمولی دارند. این میوه ها آنتی اکسیدان بیشتری نسبت به میوه های معمولی دارند. یکی از علت های بالا بودن آنتی اکسیدان این میوه ها استفاده نکردن از سموم حشره کش در روند کشت آن ها است. در چنین شرایطی، خود گیاه دست به تولید ترکیباتی می زند تا بتواند حشرات را دور نگه دارد. این ترکیبات خاصیت آنتی اکسیدانی دارند.

مواد مغذی موجود در میوه های ارگانیک محدود به آنتی اکسیدان ها نمی شود. علاوه بر آنتی اکسیدان، میوه های ارگانیک نسبت به میوه های معمولی ویتامین C، روی و آهن بیشتری نیز دارند.

به طور کلی، مصرف محصولات ارگانیک باعث می شود که مواد مضر کمتری به بدنتان برسد، اما بهتر است بدانید که میزان این مواد در محصولات معمولی نیز چندان زیاد نیست. نگرانی متخصصان و دانشمندان بیشتر بر سر این است که برخی از این مواد مضر به تدریج در بدن جمع شوند و سلامتی افراد را به خطر بیندازند.

کد های روی برچسب میوه ها چگونه ثبت می شوند؟

هنگامی که تولید کننده ای دست به تولید میوه ای می زند که از نظر خودش نیاز به کد جدید و مخصوصی دارد، باید برای PLU ثبت نام کند. هزینه ثبت نام برای تولید کنندگانی که عضو فدراسیون بین المللی استاندارد های تولید (IFPS) هستند ۱۰۰۰ دلار و برای تولید کنندگان خارج از سازمان ۲۰۰۰ دلار آمریکا است.

کمیته IFPS، که اعضای آن چهار بار در سال گرد هم می آیند، محصولات تولید کنندگانی را که ثبت نام کرده اند بررسی و تعیین می کنند که برای کدام یک از آن ها باید کد جدید ثبت شود.

یک از شرایط لازم برای ثبت محصول و دریافت کد جدید، فروش آن محصول توسط حداقل سه خرده فروشی در ۲۵ منطقه مختلف است. به علاوه، IFPS تولید کننده را موظف می کند که از خرده فروشی های مذکور تأییدیه دریافت کند.

در حال حاضر ۱۴۰۰ کد فعال در بازار وجود دارد. به طور معمول محصولاتی موفق به دریافت کد اختصاصی می شوند که علاوه بر صرفه اقتصادی، ویژگی های منحصر به فردی داشته باشند که آن ها را متمایز از سایر محصولات می کنند.

بیشتر بخوانید!

 

پاسخ دهید

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید