برگر چطور و در کجا اختراع شد؟

همبرگر، یکی از پرطرفدارترین غذای فست‌فودی در جهان به شمار می‌آید. همبرگر، ساندویچی که بین آن یک تکه گوشت به همراه سس و خیارشور و گوجه‌فرنگی قرار دارد از قرن چهارم در طول تاریخ ظاهر شده است. این غذای لذیذ در کل مدت جنگ و بعد از بحران‌های اقتصادی زیاد، همچنان در بین غذاها باقی مانده است. همبرگر از مبداش اروپا به آمریکا رفت و سپس برای همیشه به یکی از پرطرفدارترین غذاها تبدیل شد. در اینجا به بررسی چگونگی اختراع برگر می پردازیم.

 

برگر چطور و در کجا اختراع شد؟

احتمالا به گوش شما نیز خورده است که محل تولد همبرگر، شهر هامبورگ آلمان بوده است. دانستن این نکته لازم است که ابتدا گوشت همبرگر بدون این که در بین ساندویچی قرار بگیرد (استیک هامبورگی) پخته شد و بعدها به ساندویچ تبدیل شد. در واقع گوشت لذیذ گاوهای هامبورگی با پیاز، سیر و ادویه‌هایی مثل نمک و فلفل مخلوط شد و بعد پخته می‌شد.

این همبرگرها با به خاطر کیفیت گوشت گاوهای هامبورگ بسیار لذیذ و گران بودند.
موضوع تبدیل شدن استیک هامبورگی به ساندویچ همبرگر نیز اینگونه اتفاق افتاد که در طول انقلاب صنعتی، کارگران وقت و مکان کافی برای خوردن غذا نداشتند؛ پس ایستاده مشغول غذاخوردن غذا شده و چرخ‌های ترولی مانندی هم غذا را بین آنها می‌چرخاند، از جمله غذاهای روی آن، استیک هامبورگی بود.

در این حین فرد باهوشی که اطلاعاتی از اسمش در دسترس نیست، پیشنهاد داد که استیک هامبورگی را بین 2 تیکه نان سرو کنند که راحت‌تر و حجیم‌تر شود! بدین ترتیب ساندویچ استیک هامبورگی یا همان همبرگر به وجود آمد. این خلاصه و روایتی از برگر و تاریخچه‌ آن بود؛ اما روایت‌های دیگری نیز در مورد برگر و چیزبرگر وجود دارد که در ادامه به آن‌ها می‌پردازیم.

برگر چطور و در کجا اختراع شد؟

مبدا اختراع برگر

قدیمی‌ترین دستور غذایی که امروزه موجود است، مجموعه‌ای خیلی قدیمی از پخت گوشت چرخ‌کرده و مخلفات آن در قرن چهارم است. مورخان دیگری نیز عقیده دارند كه جنگجویان مغول قرن 13 برای نرم‌کردن گوشت چرخی که قرار بود آن را بپزند، گوشت را در زیر زین‌های خود می‌گذاشتند. این روش کم‌کم در کل امپراتوری و سراسر اروپا گسترش یافت؛ سپس مسکو دستور پخت استیکی که امروزه به استیک تاتار شهرت دارد را ابدا کرد.
این عقیده می‌گوید که این در واقع روس‌ها بودند که دستور تهیه‌ی این غذا را از طریق بندر هامبورگ به آلمانی‌ها آموزش داده‌اند.
سپس در دهه 1840، مهاجران آلمانی که در حال فرار از انقلاب‌های سیاسی در کشورشان بودند، استیک هامبورگی را در کشتی‌ها خوردند و سپس به آمریکا بردند.
سپس در سال 1873، برای اولین بار استیک هامبورگی در منوی رستوران (دلمونیکو) در شهر نیویورک ظاهر شد. چند سال بعد، فرانک و چارلز منش از نیویورک و چارلی ناگرین از ویسکانسین -که هر دو ادعا می‌کنند که سازندگان برگر هستند- نسخه‌ای از نان همبر را در نمایشگاه‌های محلی خود سرو کردند. در آن زمان همبرگر مورد استقبال مردم قرار نگرفت. در سال 1904 نیز این غذا در نمایشگاه ناهار لوئیس و در یکی از بخش‌های نمایشگاه جهانی غذای لوئیس، به نمایش گذاشته شد اما باز هم مورد استقبال قرار نگرفت.
والتر اندرسون و ادگار اینگرام پس از تهیه یک نان مخصوص همبرگر در سال 1916، اولین فروشگاه زنجیره‌ای همبرگر جهان را در کانزاس افتتاح کردند و سپس در لس آنجلس و در سال 1935، کلمه “چیزبرگر” توسط (هامپتی دامپتی) ابداع شد.

اختراع برگر

چیزبرگر – اختراع برگر

همیشه بین دنور کلرادو، لوئیزویل کنتاکی و پاسادنا کالیفرنیا اختلاف نظر وجود دارد که چه کسی و کجا چیزبرگر را اختراع کرده است؟

دهه 1920، پاسادنا، کالیفرنیا

با توجه به کتاب منتشرشده در سال 1995 به نام: به همبرگر خوش آمدید، نوشته‌ی جفری هنیسون:
کارمندان سابق رستوران (ریت اسپات) تایید کرده‌اند که آن رستوران همانجایی است که داستان چیزبرگر در آنجا آغاز شده، البته با نام همبرگر پنیری!

لوییسویل، کنتاکی

روبینز گار، منتقد رستوران لوییسویل در نوشته‌ی خود می‌گوید:
چارلز کالین و همسرش رستورانشان را در سال 1934 افتتاح کردند. در این نوشته ادعا می‌شود که ساختمان آجری قدیمی در گوشه‌ای از نیوبرگ “محل تولد برگر پنیر” بوده است. همبرگر استاندارد قبل از آن زمان به “اصلی‌ترین غذا ” تبدیل شده بود؛ اما کالین یک آزمایشگر فریبنده بود و همیشه به دنبال ایده‌های جدید غذایی بود. وی گفت: “یك روز در آشپزخانه فهمیدم كه اگر قبل از آنكه یك تكه پنیر را روی سطح خمیر همبرگر بیندازم، پنیر را داخل كدو ذوب کنم، می‌توانم مزه جدیدی به همبرگر اضافه کنم. این روش به سرعت در سراسر کشور محبوب شد تا این که تقریباً همه مردم دنیا از آن استفاده کرده و لذت بردند.

دنور، کلرادو

روایتی دیگر بر این باور است که مارک تجاری (چیزبرگر) ظاهرا توسط لوئیس در 5 مارس 1935 از شرکت (هامپتی دامپتی درایو این) در دنور، کلرادو ثبت شد. دنور ادعا کرده که هنگام آزمایش نمونه‌های مختلف همبرگر به این ایده رسیده است. اگرچه لوئیس این نام را ثبت کرد، اما هیچ وقت در این باره ادعایی نکرده.

برگر چطور و در کجا اختراع شد؟

جایگاه امروز برگر در صنعت غذا از زمان اختراع برگر

همبرگرها امروزه معمولا جزو منوی اصلی فست فودها هستند. در سراسر جهان، مک دونالد در هر ثانیه 75 همبرگرش را به فروش میرساند! همبرگرها امروزه به تولید انبوه رسیده­اند و  در کارخانه­های بزرگ غذای سریع تولید می­شوند و برای تحویل به سایت­های پخش غذایی، منجمد می­شوند. این همبرگرهای نازک و ضخیم یکنواخت هستند که از همبرگر سنتی آمریکایی الگوبرداری شده­اند اما  همبرگرهایی که به صورت دست ساز در خانه­ها و رستوران­های معمولی است معمولا  ضخیم­تر و تازه­تر است. بسیاری از همبرگرهای آمریکایی گرد هستند، اما برخی از فست فودها، مانند وندی، همبرگرهای مربعی را به فروش می رسانند.

پاسخ دهید

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید