سه تکنولوژی جدید و کاربردی در زمینه‌ی ارسال غذا

با افزایش هرچه بیشتر تمایل افراد به سفارش غذا و استفاده از غذاهای بیرون‌بر، پای تکنولوژی و فناوری‌های جدید به این صنعت باز شد و بسیاری از استارتاپ‌ها و کمپانی‌های صنایع غذایی دست به تولید تکنولوژی‌ها و ساخت راه‌های بهتری برای افزایش کارایی در این سیستم زده‌اند. که در ادامه به معرفی تکنولوژی های جدید در زمینه ارسال غذا می پردازیم.

خلاقیت و نوآوری در این زمینه مرزی ندارد و طیف گسترده‌ای از ایده‌های جذاب و نوآورانه را شامل می‌شود؛ از تکنولوژی‌های جدید جسورانه در ساخت وسایل نقلیه هوشمند گرفته تا راه‌هایی برای اینکه ارسال غذا را از لحاظ زیست محیطی به پایدارترین حالت خود برسانند یا استفاده از تخفیف‌ها و برنامه‌هایی که مشتری را به سفارش بیشتر ترغیب می‌کند.

کمپانی‌های سرمایه‌گذاری آمریکا، رشد این صنعت را بین سال 2017 تا 2022، از 43 میلیارد دلار به 76 میلیارد دلار در سال، پیش‌بینی کرده‌اند. با اضافه‌شدن تعداد بیشتری از شرکت‌ها به صنعت ارسال غذا، تکنولوژی‌ها و نوآوری‌های مختلف و جالبی به این صنعت اضافه شد.

تکنولوژی جدید در زمینه ارسال غذا

چالش ترد نگه‌د‌اشتن سیب‌زمینی‌ها برای تکنولوژی های جدید در زمینه ارسال غذا

با افزایش تنوع در روش‌های ارسال غذا و افزایش تمایل مشتریان به گرفتن غذاهای بیرون‌بر، یکی از چالش‌های ارسال غذا، خمیرشدن سیب‌زمینی‌های سرخ‌شده‌ی سفارش‌های بیرون‌بر است. هیچ‌کس دوست ندارد وقتی منتظر یک سیب‌زمینی سرخ‌کرده‌ی ترد و لذیذ است، یک بسته‌ سیب‌زمینی نرم و له شده تحویل بگیرد.

وستون، تامین‌کننده‌ی ارشد سیب‌زمینی مک‌دونالد و کی‌اف‌سی، در آزمایشگاه‌ها خود به فکر حل‌کردن این مشکل افتاده و گفت:«با کنار هم گذاشتن سیب‌زمینی و لیوان شیک در بسته‌بندی غذای بیرون‌بر، به هر دوی آن‌ها ستم کرده‌اید!»

وی به روزنامه‌ی نیویورک تایمز اعلام کرد که  این شرکت درحال آزمایش روش‌های مختلف خمیرکردن و خرد کردن سیب‌زمینی و همینطور طراحی بسته‌بندی‌های جدید و متفاوت برای ایجاد بخار کمتر در بسته‌بندی ارسال  است.

سه تکنولوژی جدید و کاربردی در زمینه‌ی ارسال غذا

ماشین‌های بدون راننده – تکنولوژی های جدید در زمینه ارسال غذا

در راه اوماتیک شدن همه‌چیز، شرکت‌ها به دنبال استفاده از هوش مصنوعی و دیگر تکنولوژی‌ها برای کاهش منابع انسانی هستند. کمپانی خرده فروشی کروگو، با همکاری با رنوو، کمپانی سازنده‌ی ماشین‌های هوشمند، شروع به همکاری برای اتومات کردن سیستم تحویل غذا کرده است.ما نمی‌توانیم فقط با تکیه بر فروشگاه‌های موجود و سیستم‌های کنونی ارسال غذا، به همه‌ی مشتریانمان دسترسی پیدا کنیم.

مدیر ارشد دیجیتال شرکت گفت: در حال حاضر شرکت با چالش‌هایی مثل پیشرفت تکنولوژی، ایمنی مسیر و… روبروست.کمپانی‌ ماشین فورد و رستوران‌های زنجیره‌ای دامینوس، در زمینه‌ی اتوماتیک‌کردن ارسال غذا، یک قدم بیشتر از رقیبانشان پیش رفتند و قصد دارند با همکاری هم، انقلابی در صنعت ارسال غذا ایجاد کنند.

حاصل این همکاری، ماشین‌های هیبریدی فورد است که صرفا برای رساندن پیتزاها دامینوس به دست مشتریانش ساخته شده‌اند. در این ماشین‌ها محفظه‌هایی برای گرم نگه داشتن پیتزا طراحی شده که با رمزی که در اختیار هر مشتری قرار می‌گیرد باز می‌شود.

تکنولوژی جدید در زمینه ارسال غذا

اپلیکیشنی که مشاور تغذیه‌ی شما در سفارش غذا می‌شود!

کمپانی کروگور به تازگی از اپلیکیشنی رونمایی کرده ‌است که مثل یک مشاور تغذیه‌ی حرفه‌ای، براساس اطلاعاتی که شما از شرایط فیزیکی خود وارد می‌کنید، به شما برای خرید مواد غذایی و سفارش غذا پیشنهاد می‎‌دهد. امکانات این اپلیکیشن فقط به این ختم نمی‌شود، این اپلیکیشن به سلامت خریدها و تغذیه‌ی شما امتیاز می‌دهد، محصولات اختصاصی به شما پیشنهاد می‌دهد و به جدیدترین مقالات و تحقیقات سلامتی دسترسی می‌دهد.

این اپلیکیشن با نام اپت‌آپ (OptUp) پلتفرم راهنمایی کامل و جامع در زمینه‌ی سلامتی شخصی است.همه‌ی ما از تکنولوژی توقع راحت‌تر کردن زندگی‌هایمان را داریم؛ توقع شما از یک تکنولوژی جدید در زمینه‌ی ارسال و تحویل غذا چیست؟

پاسخ دهید

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید