مصرف بیش از حد سرکه سیب

آیا با مضرات سرکه سیب آشنا هستید؟ ما در این مقاله می خواهیم از ۱۱ خطر احتمالی مصرف بیش از حد سرکه سیب صحبت کنیم. سرکه سیب یک نیرو زای طبیعی است. پژوهش های علمی نیز فواید سرکه سیب را تأیید می کنند. اما زیاده روی در مصرف آن می تواند به بروز عوارض ناخوشایندی منجر شود. در این مقاله، علاوه بر پرداختن به عوارض جانبی مصرف سرکه سیب، چگونگی مصرف صحیح آن را نیز به شما خواهیم گفت.

سرکه سیب چیست؟

سرکه سیب چیست؟

نحوه صحیح مصرف سرکه سیب

برای تهیه سرکه سیب، باید سیب را با مخمر ترکیب کرد. مخمر، قند موجود در سیب را به الکل تبدیل می کند. در مرحله بعد، باکتری هایی به این مخلوط اضافه می شوند که الکل را تخمیر و به استیک اسید تبدیل می کنند. استیک اسید، ۵ تا ۶ درصد از سرکه سیب را تشکیل می دهد و اسیدی ضعیف به شمار می رود. اما اگر غلیظ باشد، خواص اسیدی قدرتمندی خواهد داشت.

علاوه بر استیک اسید، سرکه سیب حاوی آب، ویتامین، مواد معدنی و برخی دیگر از انواع اسید نیز هست. برخی پژوهش ها نشان می دهند که مصرف استیک اسید و سرکه سیب می تواند به چربی سوزی و کاهش وزن کمک کند. همچنین قند خون را کاهش دهد، حساسیت بدن را نسبت به انسولین بهبود ببخشد و کلسترول خون را نیز تنظیم کند.

۱۱ خطر احتمالی مصرف بیش از حد سرکه سیب

سرکه سیب فواید مختلفی دارد و اگر روزانه مقدار کمی از آن را مصرف کنید، برای سلامتی مفید است. اما گاه مصرف آن می تواند به بروز عوارض جانبی منجر شود. به خصوص اگر در استفاده از آن زیاده روی کنید. عوارض جانبی مصرف بیش از حد سرکه سیب عبارتند از:

۱. به تعویق افتادن تخلیه معده

عوارض مصرف بیش از حد سرکه سیب

سرکه سیب سرعت خروج غذا از معده و ورود آن به قسمت های انتهایی لوله گوارش را کاهش می دهد. این کاهش سرعت، باعث می شود مواد غذایی به آرامی جذب جریان خون شوند و در نتیجه، قند خون پس از صرف وعده های غذایی به طور ناگهانی افزایش پیدا نکند. با این حال، کند شدن روند تخلیه معده می تواند علائم «گاستروپارسیس» را در افراد مبتلا به این عارضه تشدید کند.

گاستروپارسیس اختلالی شایع است که در افراد مبتلا به دیابت بروز می کند. طی این اختلال، عملکرد عصب های معده دچار مشکل می شود و به همین دلیل، غذا زیاد از حد در معده می ماند و با سرعت عادی تخلیه نمی شود. سوزش سر معده، نفخ و حالت تهوع از علائم گاستروپارسیس هستند. برای افراد مبتلا به دیابت نوع ۱، تنظیم زمان تزریق انسولین با صرف غذا دشوار است. زیرا به واسطه گاستروپارسیس و به تعویق افتادن تخلیه معده، نمی توان مدت زمان هضم و جذب غذا را به خوبی پیشبینی کرد.

به طور کلی، مصرف سرکه سیب باعث می شود غذا مدت بیشتری در معده بماند و اگر مبتلا به گاستروپارسیس باشید، می تواند علائمتان را تشدید کند.

۲. عوارض گوارشی

عوارض گوارشی مصرف سرکه سیب

مصرف سرکه سیب می تواند باعث بروز علائم ناخوشایند گوارشی در برخی افراد شود. پژوهش های علمی نشان می دهند که سرکه سیب و استیک اسید می توانند اشتها را کاهش دهند و با القای احساس سیری به شما، باعث شوند که کالری مصرفیتان به طور طبیعی کاهش یابد. با این حال، برخی پژوهش ها حاکی از آنند که سرکه سیب می تواند هضم غذا را مختل کند. کاهش اشتهای حاصل از مصرف سرکه سیب و استیک اسید،‌در واقع ناشی از همین اختلال در هضم است.

۳. کاهش پتاسیم و از بین رفتن بافت استخوانی

کاهش پتاسیم و از بین رفتن بافت استخوانی

هنوز پژوهش کنترل شده ای در رابطه با اثر سرکه سیب بر میزان پتاسیم بدن و سلامت استخوان وجود ندارد. اما برخی گزارش ها حاکی از آنند که مصرف بی رویه سرکه سیب می تواند با کاهش پتاسیم و تضعیف استخوان همراه باشد. یکی از این گزارش ها مربوط به خانم ۲۸ ساله ای است که طی ۶ سال، روزانه ۲۵۰ میلی لیتر سرکه سیب را با آب رقیق کرده و نوشیده بود. هنگامی که این خانم به بیمارستان مراجعه کرد، پتاسیم بدنش کاهش یافته بود و ترکیبات موجود در خونش نیز از محدوده نرمال غلظتشان خارج شده بودند.

معاینات بعدی نشان داد که این خانم به پوکی استخوان نیز مبتلا است. عارضه ای که به ندرت در سنین جوانی بروز می کند. پزشکان معالج این خانم معتقد بودند که مصرف زیاد از حد سرکه سیب باعث اسیدی شدن خون این خانم شده است. در نتیجه، مواد معدنی از بافت های استخوانی خارج شده اند تا اسیدیته خون را خنثی کنند. پزشکان، همچنین، یادآور شدند که وجود اسید زیاد در بدن، از تشکیل بافت استخوانی جدید نیز جلوگیری می کند. البته، مقدار سرکه ای که این خانم روزانه و در طول چند سال مصرف کرده بود، بسیار بیشتر از مصرف طبیعی غالب مردم است.

۴. فرسودگی مینای دندان

عوارض مصرف بیش از حد سرکه سیب

خوراکی ها و نوشیدنی های اسیدی می توانند به مینای دندان آسیب بزنند. با این اغلب مطالعات اثر نوشیدنی های قندی و آبمیوه ها را بر سلامت دندان مورد بررسی قرار داده اند. برخی دیگر از پژوهش ها نشان می دهند که سرکه سیب نیز ممکن است مینای دندان را خراب کند.

طی آزمایشی، بافت مینای دندان عقل در سرکه های مختلف با اسیدیته متفاوت قرار داده و مشاهده شد که پس از ۴ ساعت، ۱ تا ۲۰ درصد از بافت تخریب می شود. البته، داخل دهان قضیه کمی متفاوت است. زیرا بزاق کمک می کند که اسید موجود در سرکه تا حدی خنثی شود. با این حال، زیاده روی در مصرف سرکه سیب می تواند سلامت دندان ها را به خطر بیندازد و به پوسیدگی آن ها منجر شود.

۵. سوزش گلو

عوارض مصرف بیش از حد سرکه سیب

سرکه سیب می تواند باعث ایجاد سوزش در مری شود. آمار نشان می دهد که استیک اسید موجود در سرکه شایع ترین علت سوزش مری در کودکان است. بنابراین، توصیه می شود که سرکه سیب را در جایی امن و دور از دسترس کودکانتان قرار دهید.

۶. سوختگی پوست

سرکه سیب، به علت خاصیت اسیدی قدرتمندش، می تواند باعث ایجاد سوختگی های پوستی نیز بشود. افراد مختلفی گزارش داده اند که سرکه سیب پوستشان را سوزانده است. برای مثال، دختر ۱۴ ساله ای در اینترنت خوانده بود که سرکه سیب برای درمان جوش صورت مفید است و چند قطره سرکه روی بینی خود ریخته بود. اما دچار سوختگی پوست در این ناحیه شده بود.

۷. تداخلات دارویی

خطر احتمالی مصرف بیش از حد سرکه سیب

سرکه سیب ممکن است با برخی از دارو ها تداخل اثر داشته باشد. دارو هایی از قبیل:

-دارو های دیابت:

افرادی که انسولین یا دارو های تحریک کننده ترشح انسولین را در کنار سرکه مصرف می کنند، ممکن است دچار افت شدید پتاسیم یا قند خون شوند.

-دیجوکسین (لانوکسین):

این دارو پتاسیم خونتان را کاهش می دهد و مصرف آن در کنار سرکه سیب می تواند به افت بیش از حد مقدار این ماده معدنی منجر شود.

-برخی دارو های ادرار آور:

بعضی از دارو های ادرار آور باعث می شوند که بدن پتاسیم دفع کند. برای این که از کاهش بیش از حد پتاسیم بدنتان جلوگیری کنید، بهتر است کنار این دارو ها، از زیاده روی در مصرف سرکه سیب بپرهیزید.

۸. آسیب های کلیوی

آسیب های کلیوی در مصرف زیادی سرکه سیب

بسیاری از افراد نگرانند که مصرف سرکه سیب سلامت کلیه هایشان را به خطر بیندازد. پزشکان توصیه می کنند افرادی که به ناراحتی های کلیوی دچار هستند باید در مصرف سرکه سیب احتیاط به خرج دهند. اگر کلیه هایتان ضعیف است یا دچار اختلالات ایمنی کلیوی هستید، خوراکی ها و نوشیدنی های اسیدی می توانند علائمتان را تشدید کنند و به کلیه هایتان آسیب بزنند.

۹. ضعف

ضعف ناشی از مصرف بیش از حد سرکه سیب

مصرف سرکه سیب می تواند باعث افت فشار خون و ایجاد احساس ضعف و عدم تعادل شود. اگر می خواهید مصرف سرکه سیب را افزایش دهید، بهتر است آن را همراه با وعده های غذاییتان میل کنید. به طوری که غذایی که می خورید، شامل مقدار کافی پروتئين، سبزیجات و کربوهیدرات باشد و سوخت مورد نیاز بدنتان را تأمین کند. جایگزین کردن سس سالاد با سرکه سیب نیز انتخاب غذایی مناسبی است و باعث می شود روزانه کالری کمتری نیز مصرف کنید.

۱۰. تضعیف سیستم ایمنی بدن

آیا سرکه سیب موجب ضعف سیستم ایمنی بدن می شود

پژوهش ها نشان می دهند که مصرف پروبیوتیک و افزایش باکتری های مفید دستگاه گوارش باعث تقویت سیستم ایمنی می شود. از آن جا که سرکه سیب یک نوشیدنی تخمیری است و خوراکی  های تخمیری خواص پروبیوتیکی دارند. بسیاری از افراد معتقدند که سرکه سیب می تواند سیستم ایمنی را تقویت کند. اما بهتر است بدانید که خواص پروبیوتیکی سرکه سیب آن قدر قوی نیست که تفاوتی در قدرت سیستم ایمنی بدنتان ایجاد کند. در ضمن، اگر در مصرف سرکه سیب زیاده روی کنید، بدنتان نمی تواند برخی از مواد مغذی را دریافت کند و ممکن است دچار ضعف سیستم ایمنی شوید.

۱۱. اسهال

از آن جا که سرکه سیب از تخمیر سیب تهیه می شود، حاوی فیبری محلول به نام «پکتین» است. پکتین حجم مدفوع را افزایش می دهد، به رشد باکتری های مفید در دستگاه گوارش کمک می کند و از التهاب می کاهد. اما زیاده روی در مصرف آن می تواند باعث ایجاد اسهال شود؛ زیرا یکی از خواص آن، کشیدن آب به درون روده هاست.

نحوه صحیح مصرف سرکه سیب

نحوه صحیح مصرف سرکه سیب

شما می توانید با رعایت نکات زیر، بدون به خطر انداختن سلامتیتان سرکه سیب را به برنامه غذایی روزانه تان اضافه کنید:

-مصرف خود را محدود کنید. از مقادیر کم شروع کنید و بسته به نیازتان، به تدریج مصرف خود را به حداکثر دو قاشق غذاخوری (۳۰ میلی لیتر) در روز برسانید.

-دندان هایتان را کمتر در معرض استیک اسید قرار دهید. بهتر است سرکه را در آب رقیق کنید و آن را با نی بنوشید.

-پس از مصرف سرکه دهانتان را بشویید و برای جلوگیری از وارد شدن آسیب بیشتر به دندان هایتان، حداقل نیم ساعت پس از مصرف سرکه صبر کنید و سپس مسواک بزنید.

-اگر به گاستروپارسیس مبتلا هستید، بهتر است از مصرف سرکه سیب بپرهیزید یا آن را به یک قاشق چای خوری در روز (۵ میلی لیتر) محدود کنید.

-حواستان به آلرژی باشد!‌ آلرژی به سرکه سیب عارضه نادری است. اما اگر پس از خوردن سرکه سیب دچار علائم آلرژی شدید، مصرف را به سرعت متوقف کنید.

به طور کلی، سرکه سیب فواید مختلفی برای سلامتی دارد، اما بهتر است برای جلوگیری از بروز عوارض جانبی، مصرف خود را کنترل کنید. با اینکه مصرف مقادیر کم از سرکه سیب برای سلامتی مفید است. زیاده روی در مصرف آن نه تنها به بدنتان سودی نمی رساند، بلکه ممکن است سلامتیتان را نیز به خطر بیندازد.

بیشتر بخوانید!

پاسخ دهید

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید