فستیوال‌های غذا یکی از بهترین بهانه‌ها برای سفر به مقصدهای جدید و ناشناخته هستند. هر ناحیه‌ای غذا و خورد و خوراک مخصوص به خودش را دارد که دیدن و لذت بردن از این غذاها برای خیلی از عاشقان غذا، انگیزه‌ و بهانه‌ای می‌شود تا برای مدتی دست از کار بکشند، چمدان ببندند، بلیط بگیرند و سفر کنند. در این میان جشنواره‌های غذایی سراسر دنیا، نقش مهمی در صنعت گردشگری دارند و هر ساله در سراسر دنیا برگزار می‌شوند. در اینجا به معرفی بهترین فستیوال های غذایی دنیا می پردازیم.

هر کدام از این فستیوال‌ها بهشتی برای عاشقان غذا هستند. اما آیا واقعا این جشنواره‌ها ارزش این را دارند که چمدان ببندید و هزینه کنید تا چند روز یا حتی چند ساعت را آنجا بگذرانید؟ فستیوال‌های لیست ما بله!

معرفی بهترین فستیوال های غذایی دنیا

بهترین فستیوال های غذایی دنیا: فستیوال پیتزا Pizza Fest، ناپل، ایتالیا

اگر بخواهیم محبوب‌ترین غذا بین همه‌ی مردم دنیا را معرفی کنیم؛ شاید پیتزا انتخاب درستی باشد.حالا تصور کنید یک هفته‌ی تمام در شهر تولد پیتزا، از پیتزاهای کلاسیک، تا مدرن‌ترین و جدیدترین پیتزاها را یکجا داشته باشید و بتوانید هر کدام که می‌خواهید را امتحان کنید.

این فستیوال هر ساله در ماه سپتامبر در محله‌ی لانگومر ناپل به مدت یک هفته برگزار می‌شود. درطول این یک هفته، محله‌ی لانگومر به دهکده‌ی پیتزا تبدیل شده و 500 هزار بازدید کننده از آن بازدید و چیزی در حدود 100 هزار پیتزا مصرف می‌شود. در این فستیوال پیتزا، بهترین پیتزا فروشی‌های ناپل 50 نوع پیتزای اصیل همچون Napoletana، Margherita و Marinara را سرو می‌کنند. این فستیوال بهشت دوست‌داران پیتزا است.

معرفی بهترین فستیوال های غذایی دنیا

بهترین فستیوال های غذایی دنیا: فستیوال شکلات Salon Du Chocolate، لندن، انگلستان

علاقه به شکلات به سن یا جنسیت خاصی محدود نمی‌شود. کمتر کسی پیدا می‌شود که حداقل یک نوع از شکلات را دوست نداشته باشد. جشنواره‌های شکلات برای عاشقان شکلات می‌توانند مثل تکه‌ای از بهشت باشند. دیدن جشنواره‌ی سالانه‌ی بین‌المللی شکلات، برای هر عاشق شکلاتی واجب است. دنیایی که در آن می‌توانید انواعی از شکلات‌ تست کنید، در کارگاه‌های مختلف شرکت کنید و مجسمه‌های شکلاتی جذاب ببینید.

هر ساله بیش از 500 شرکت‌کننده از 60 کشور دنیا در این جشنواره شرکت می‌کنند و مسابقات جالبی بین آن‌ها برگزار می‌شود از فشن‌شوهای شکلات گرفته تا مسابقات مجسمه‌سازی شکلاتی و اجرای نمایش‌های زنده‌ از کشورهای تولید کننده‌ی شکلات.

معرفی بهترین فستیوال های غذایی دنیا

بهترین فستیوال های غذایی دنیا: فستیوال پوتین Le Grand Poutinefest، مونترال، کانادا

پوتین اسم یک غذای محلی کاناداست که از سیب‌زمینی سرخ‌کرده، آب‌گوشت تند و پنیر دلمه‌شده تهیه می‌شود. این غذای محلی هر سال در ماه می، بهانه‌ای برای جشنواره‌ای سه روزه از موسیقی زنده، مسابقات پوتین‌خوری و فعالیت‌های هیجان‌انگیز دیگر می‌شود.

تعداد زیادی از رستوران‌ها و مغازه‌ها، انواع سنتی و قدیمی این غذا را در کنار انواع جدید و خلاقانه‌ی آن، سرو می‌کنند. این جشنواره برای بازدیدکنندگان فقط به غذا ختم نمی‌شود؛ مسابقات خوردن پوتین، کلاس‌های آشپزی و نقاشی صورت، آخر هفته‌ی پرخاطره‌ای را برای بازدیدکنندگان خلق می‌کند.

پاسخ دهید

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید