عادات غذایی ایتالیایی ها

شما در مورد عادات غذایی ایتالیایی‌ها و رژیم ایتالیایی چه می‌دانید؟ به نظر شما راز تناسب اندام ایتالیایی‌ها در چیست؟ حتما تا به حال از فایده و مزایای رژیم غذایی ایتالیایی، بسیار شنیده‌اید؛ اکثر رژیم‌های غذایی امروزی، بخاطر رعایت نکردن مقدار ویتامین و مواد غذایی مورد نیاز بدن در برنامه غذایی خود، موجب بیماری‌های زیادی می‌شوند؛ اما بر اساس تحقیقات انجام شده، رژیم غذایی ایتالیایی جز معدود رژیم‌های غذایی است که علاوه بر اینکه تاثیر به سزایی در لاغری دارد، حداقل آسیب را نیز به بدن می‌رساند؛ اما با این وجود، نسبت به دیگر رژیم‌ها، از آن استقبال کمتری شده ‌است. در این مقاله با ما همراه باشید تا شما را با عادات غذایی ایتالیایی ها بیشتر آشنا کنیم.

تاریخچه پاستا

عادات غذایی ایتالیایی ها – وعده صبحانه

ایتالیایی‌ها علاوه بر سه وعده اصلی: صبحانه، ناهار و شام، میان‌وعده‌های متعددی نیز در طول روز مصرف می‌کنند.

اولین وعده‌غذایی در رژیم مردم ایتالیا مانند سایر نقاط جهان، صبحانه است. آن‌ها معمولا برای صرف صبحانه از غلات، نان تست با مربا یا یک نوع نان برشته به نام بیسکوییت فیت استفاده می‌کنند و معمولا صبحانه را با قهوه، شیر یا آب‌میوه طبیعی میل می‌کنند. مردم ایتالیا وعده‌ی صبحانه را به صورت مختصر می‌خورند اما در طول روز از میان‌وعده‌های کوچک نیز استفاده می‌کنند.

تاریخچه پیتزا

عادات غذایی ایتالیایی ها – وعده ناهار

ناهار برای مردم ایتالیا یکی از مهم‌ترین وعده‌های غذاییست و میل و رغبت زیادی برای خوردن آن دارند.

در ایتالیا از زمان‌های قدیم ناهار غذای اصلی روز بوده است و در اطراف شهر برای کارگران هنوز همین طور است، اما در مناطق شهری ناهار سبک‌تر شده است اگر چه یک وعده غذایی سه دوره‌ای باقی مانده است که شامل: پیش غذا، یک بشقاب که معمولا پاستا، سوپ یا برنج است سپس یک بشقاب که گوشت یا ماهی است. در اولین بخش از غذای اصلی از گونه‌های مختلف پاستا، سوپ، راویولی و ریستوتو به عنوان پیش غذا استفاده می‌نمایند. ظرف غذای اصلی نیز شامل گوشت یا ماهی، همراه با انواع سبزیجات خوراکی است. جالب است بدانید که مردم ایتالیا در روزهای یکشنبه از غذاهای سنتی در وعده ناهار خود استفاده می‌کنند.

معمولا ناهار خوردن ایتالیایی‌ها یک ساعت طول می‌کشد و به میوه تازه ختم می‌شود.

وضعیت رستوران ها بعد از پاندمیک کرونا

عادات غذایی ایتالیایی ها – وعده شام

در وعده شام مردم ایتالیا، غذاهایی که استفاده می‌شود، شباهت بسیاری به آنچه که هنگام ناهار مصرف می‌کنند دارد. در رژیم غذایی مردم این کشور، ظرفی از سالاد، سوپ، ریستوتو و حتی غذاهای دیگری وجود دارد.

شام در ایتالیا از همان الگوی ناهار پیروی می‌کند، معمولا سه وعده است که با پیش غذا شروع می‌شود که شامل تکه‌های کوچک گوشت و زیتون است، بعد پاستا، برنج یا سوپ، سپس یک بشقاب گوشت یا ماهی همراه با سبزیجات.

مردم ایتالیا همیشه از خوردن غذا، لذت بسیاری می‌برند و همیشه سعی می‌کنند در یک محیط آرام و دنج غذا و یا نوشیدنی خود را سرو کنند. رژیم ایتالیایی که بسیاری از مردم ایتالیا از آن پیروی می‌کنند سرشار از میوه‌های گوناگون، ماهی، روغن زیتون، سبزیجات، غلات سبوس‌دار، حبوبات و لبنیات است. در رژیم غذایی ایتالیایی زیاد گوشت قرمز مصرف نمی‌شود.

اما تنها این عادات غذایی، سبک غذایی ایتالیایی‌ها را به یکی از سالم‌ترین سبک‌های غذایی حال حاضر دنیا تبدیل نکرده‌است؛ سبک زندگی و عادات رفتاری مردم ایتالیا نیز در این سلامت تاثیر گذار است. یکی از مهم‌ترین این عادت‌ها، آهسته غذا خوردن است. آهسته غذا خوردن آن‌ هم در یک محیط دلپذیر و آرام، جزو مهم‌ترین آداب رژیم ایتالیایی است.

پاسخ دهید

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید