آیا می دانید که سرخ کن بدون روغن چیست و چه تفاوتی با سرخ کن معمولی دارد؟ این روزها بسیاری از افراد به دنبال دست یابی به اندامی متناسب هستند. برای رسیدن به هدفشان، گاه مجبورند تا جایی که ممکن است مصرف غذاهای چرب را کاهش دهند. اما مگر می شود بدون قطره ای روغن آشپزی کرد. در جواب این سؤال باید گفت که به لطف سرخ کن بدون روغن یا هواپز، بله؛ می شود. در این مقاله، می خواهیم به بررسی صحت حرف و حدیث هایی بپردازیم که حول فواید سرخ کن بدون روغن وجود دارد. با ما همراه باشید.

سرخ کن بدون روغن چیست و چگونه کار می کند؟

سرخ کن بدون روغن یا هواپز یکی از انواع وسایل آشپزخانه است. که می توان از آن برای سرخ کردن مواد غذایی و یا پختن شیرینی استفاده کرد. اساس کار سرخ کن بدون روغن، پختن مواد غذایی با هوای گرم است. هواپز، جریانی از هوای گرم را اطراف غذایی که در آن قرار داده اید برقرار می کند و آن را به گونه ای می پزد که بافت بیرونی آن ترد باشد. به علاوه، بر اثر حرارتی که به بافت غذا می رسد، رنگ و طعم آن نیز عوض می شود.

بسیاری بر این باورند که غذاهای پخته شده در سرخ کن بدون روغن جایگزین های سالم برای غذاهای سرخ کردنی هستند زیرا چربی و کالری کمتری دارند. جالب است بدانید که به جای یک تابه پر از روغن، می توانید تنها با یک قاشق غذاخوری روغن، غذایتان را با هواپز به گونه ای بپزید که بافت و طعمی مشابه با غذاهای سرخ کردنی داشته باشد..

سرخ کن بدون روغن چربی غذاها را می گیرد

غذاهای سرخ کردنی معمولاً چربی بالاتری نسبت به غذاهای آب پز یا کبابی دارند. برای مثال، چربی موجود در سینه مرغ سرخ شده بسیار بیشتر چربی موجود در مقدار مشابهی سینه مرغ کبابی است. بعضی از تولید کننده های سرخ کن بدون روغن ادعا می کنند که هواپز های تولیدی آن ها می تواند چربی غذاها را تا ۷۵ درصد کاهش دهد.

سرخ کن های معمولی برای سرخ کردن غذاها به سه فنجان (۷۵۰ میلی لیتر) روغن نیاز دارند. اگر بخواهید غذایتان را در ماهیتابه نیز سرخ کنید، باز هم به مقدار قابل توجهی روغن نیاز خواهید داشت. همه این ها در حالی است که سرخ کن بدون روغن تنها به یک قاشق غذاخوری (۱۵ میلی لیتر) روغن برای سرخ کردن غذاها نیاز دارد. به بیان دیگر، روغن مورد نیاز هواپزها ۵۰ برابر کمتر از روغن مورد نیاز سرخ کن های معمولی است.

روغن بسیاری کمتر برای جذب کردن

 غذایی که با هواپز سرخ شده باشد روغن بسیاری کمتری برای جذب کردن در اختیار خواهد داشت و به طور کلی کم چرب تر است. به عبارت دیگر، پخت غذاها با سرخ کن بدون روغن چربی آن ها را به مقدار قابل توجهی کاهش می دهد.

پژوهش های علمی نیز عملکرد سرخ کن های بدون روغن را با سرخ کن های معمولی مقایسه کرده اند. طی این پژوهش ها، درصد چربی غذاهایی که در هواپز سرخ شده بودند با درصد چربی غذاهای تهیه شده در سرخ کن های معمولی مقایسه و مشاهده شد که غذاهای پخته شده در سرخ کن های بدون روغن، چربی بسیار کمتر، اما بافت و رطوبتی مشابه نسبت به غذاهای سرخ شده در سرخ کن های معمولی دارند.

هرچه مصرف روغن های گیاهی را بیشتر کاهش دهید، احتمال ابتلایتان به بیماری های قلبی و التهاب نیز کمتر می شود.

استفاده از سرخ کن بدون روغن به کاهش وزنتان کمک می کند

غذاهای سرخ کردنی که در ماهیتابه یا سرخ کن های معمولی پخته می شوند نه تنها چربی بیشتر، بلکه کالری بالاتری هم دارند و می توانند شما را دچار اضافه وزن کنند. آمار نشان می دهد افرادی که زیاد غذاهای سرخ کردنی می خورند بیشتر در معرض ابتلا به چاقی قرار دارند. اگر می خواهید چربی های اضافی بدنتان را آب کنید و به اندامی ایده آل برسید. سرخ کردن غذاها در هواپز به جای پختن آن ها در سرخ کن های معمولی شروع خوبی برای رسیدن به هدفتان است.

هر گرم چربی ۹ کالری دارد. و این یعنی کالری چربی های خوراکی بیش از دو برابر کالری سایر مواد مغذی مثل پروتئين ها و کربوهیدرات هاست. از آن جا که غذاهای پخته شده در سرخ کن های بدون روغن، چربی و در نتیجه کالری کمتری دارند. استفاده از هواپز برای پختن غذاهای مورد علاقه تان راه مناسبی برای کاهش کالری های مصرفی روزانه تان است. با کاهش کالری های روزانه، بهتر می توانید وزن خودتان را کنترل کنید.

سرخ کن های بدون روغن تولید ترکیبات مضر را هنگام پخت و پز کاهش می دهند

گفتیم که غذاهای سرخ کردنی چربی و کالری بیشتری دارند، اما این تمام ماجرا نیست. سرخ کردن غذا می تواند باعث تولید ترکیبات خطرناک و مضری مثل آکریل آمید شود. آکریل آمید ترکیبی است که هنگام قرار گرفتن غذاهای حاوی کربوهیدرات در معرض حرارت های بالا تولید می شود. برخی پژوهش ها حاکی از آنند که آکریل آمید ممکن است احتمال ابتلا به سرطان را افزایش دهد.

اگر به جای سرخ کن های معمولی از سرخ کن های بدون روغن استفاده کنید. آکریل آمیدی که در غذایتان تولید می شود کاهش می یابد. پژوهش ها نشان می دهند که آکریل آمید موجود در غذاهای پخته شده با هواپز می تواند تا ۹۰ درصد کمتر از آکریل آمید غذاهای سرخ شده باشد.

البته این را هم باید در نظر داشت که ترکیبات مضر دیگری هم وجود دارند که ممکن است هنگام پختن غذا با سرخ کن های بدون روغن تولید شوند. آلدهیدها، آمین های هتروسیکلیک و هیدروکربن های آروماتیک پلی سیکلیک مثال هایی از ترکیبات مضری هستند که می توانند بر اثر پختن غذا با حرارت زیاد تولید شوند.

Chef prepares hotpot in the stew pan in the kitchen

جمع بندی

با سرخ کن بدون روغن و تفاوت های آن با سرخ کن های معمولی آشنا شدیم. دیدیم که بر خلاف سرخ کن های معمولی، سرخ کن های بدون روغن برای پختن غذا نیازی به روغن زیاد ندارند و مواد غذایی را با به گردش در آوردن هوای گرم در اطرف آن ها سرخ می کنند. در ادامه، فواید و مضرات استفاده از سرخ کن بدون روغن را مرور می کنیم:

فواید استفاده از سرخ کن بدون روغن

غذاهایی که در هواپز پخته شده اند از غذاهای سرخ شده در سرخ کن های معمولی یا تابه سالم ترند. زیرا کالری و چربی آن ها کمتر است و هنگام پخته شدنشان نیز ترکیبات خطرناک کمتری آزاد می شود. اگر می خواهید وزن کم کنید، جایگزین کردن سرخ کن های معمولی با سرخ کن های بدون روغن قدم مثبتی در جهت رسیدن به هدفتان خواهد بود.

مضرات استفاده از سرخ کن های بدون روغن

با این که غذاهای پخته شده در هواپز از سرخ کردنی های معمولی سالم ترند. اما این نکته را هم باید در نظر داشته باشید که غذایی را که با مقداری روغن در هواپز می پزید. بسیار شبیه به غذاهای کبابی و سرخ کردنی های دیگر است. پژوهش های بسیاری مصرف مداوم غذاهای سرخ کردنی را برای سلامتی مضر دانسته اند. با این حال، غذاهای پخته شده در سرخ کن های بدون روغن هنوز به اندازه کافی مورد مطالعه قرار نگرفته اند. به طور کلی، غذاهای سرخ شده در سرخ کن های بدون روغن از سایر سرخ کردنی ها سالم ترند. اما بهتر است در مصرف آن ها زیاده روی نکنید.

بیشتر بخوانید!

پاسخ دهید

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید