آیا می دانستید رژیم هایی وجود دارند که بر اساس گروه خونیتان به شما برنامه غذایی می دهند. ما در این مقاله به بررسی علمی رژیم گروه خونی و برنامه غذایی مناسب برای هر گروه خونی خواهیم پرداخت. شاید برایتان جالب باشد که بدانید به عقیده بسیاری از افراد، گروه های خونی بسیار بیشتر از آن چه که عموم مردم تصور می کنند اهمیت دارند. بر جنبه های مختلف زندگی فرد، از خلق و خو و سلیقه گرفته تا تغذیه و وزن، تأثیر می گذارند. بر همین اساس، دکتر پیتر دی آدامو در سال ۱۹۹۶ کتابی نوشت که در آن به اهمیت گروه های خونی در رژیم غذایی اشاره کرده بود. و پیشنهاد پیروی از رژیم هایی را داده بود که بر اساس گروه خونی افراد تنظیم شده اند. به این ترتیب، رژیم گروه خونی معرفی شد. با ما همراه باشید تا شما را با این رژیم ها بیشتر آشنا کنیم.

رژیم گروه خونی چیست؟

رژیم گروه خونی توسط دکتر جیمز دی آدامو ابداع کرد. و به لطف تلاش های فرزندش، دکتر پیتر دی آدامو، پزشکی در حوزه طبیعت درمانی، بین مردم رواج پیدا کرد. کتاب او، که تحت عنوان «متناسب با گروه خونیتان غذا بخورید» در سال ۱۹۹۶ به چاپ رسید. با استقبال بسیار چشمگیری مواجه شد و فروش بسیار موفقی داشت. به طوری که میلیون ها نسخه از آن فروش رفت و هنوز که هنوز است محبوبیت خود را حفظ کرده.

دکتر دی آدامو در این کتاب ادعا می کند که بهترین رژیم غذایی برای هر فرد رژیمی است که بر اساس گروه خونی او تنظیم شده باشد. او معتقد است که گروه های خونی نشان دهنده خصوصیات ژنتیکی اجداد ما هستند. و به ما می گویند که چه غذاهایی از نظر تکاملی با بدن ما و نسل های قبل از ما سازگاری بیشتری دارند.

در رژیم گروه خونی، غذاها برای هر فرد با گروه خونی مشخص در سه دسته مفید، خنثی و مضر قرار می گیرند. مفید یا مضر بودن غذاها نیز با توجه به مولکول های موجود در آن ها مشخص می شود. رژیم گروه خونی افراد را بر اساس توانایی آن ها در ترشح آنتی ژن های گروه خونی در مایعات بدنشان، در دو گروه ترشح کننده و غیر ترشح کننده طبقه بندی می کند. این که چه بخورید و چه نخورید هم تا حدی به این که ترشح کننده هستید یا خیر بستگی دارد.

رژیم غذایی و گروه خونی چه ارتباطی با یکدیگر دارند؟

یکی از نظریه های محوری رژیم گروه خونی مربوط به پروتئینی به نام «لکتین» است. لکتین ها خانواده ای وسیع از پروتئین ها هستند که می توانند مولکول های قندی را به یکدیگر متصل کنند. این پروتئین ها در دسته مواد «ضد مغذی» قرار می گیرند و می توانند روی دیواره لوله گوارش تأثیر منفی بگذارند.

بر اساس نظریه رژیم گروه خونی، لکتین های متعددی در رژیم غذایی وجود دارند که به طور اختصاصی گروه های خونی مختلف را هدف قرار می دهند. ادعا می شود که خوردن لکتین های اشتباه باعث می شود که گلبول های قرمز خون به هم بچسبند. به این فرآیند «آگلوتیناسیون» می گویند.

 درصد کمی از لکتین های موجود در حبوبات خام و نپخته می توانند برای گروه های خونی به خصوصی باعث ایجاد آگلوتیناسیون شوند. اما در مجموع به نظر می رسد که اغلب لکتین ها می توانند برای تمام انواع گروه های خونی آگلوتیناسیون ایجاد کنند.

علاوه بر این ها، حتی اگر لکتین ها می توانستند بر گروه های خونی مختلف اثرات متفاوتی بگذارند. باز هم امکان مشاهده اثر آن ها در زندگی روزمره وجود نداشت. زیرا اغلب حبوبات قبل از مصرف خیسانده و سپس پخته می شوند. خیس خوردن حبوبات و پخته شدن آن ها باعث از بین رفتن لکتین های مضرشان می شود.

رژیم غذایی مناسب برای هر گروه خونی

برنامه غذایی پیشنهادی دکتر دی آدامو برای گروه های خونی چهار گانه، یعنی A، B، AB و O، به شرح زیر است:

-گروه خونی A:

دکتر دی آدامو نام این گروه خونی را گروه خونی کشاورز گذاشته است. او توصیه می کند که افراد دارای گروه خونی A باید رژیمی گیاهی و کاملاً عاری از گوشت قرمز داشته باشند. رژیمی که دکتر دی آدامو به افراد دارای گروه خونی A پیشنهاد می دهد بسیار شبیه به گیاهخواری است. دکتر دی آدامو معتقد است که که افراد دارای این گروه خونی سیستم ایمنی حساسی دارند. و باید غذاهای ارگانیک و تازه، مثل میوه، سبزیجات، حبوبات و غلات کامل میل کنند.

-گروه خونی B:

دکتر دی آدامو این گروه خونی را کوچ نشین می نامد. به عقیده او، افراد دارای این گروه خونی می توانند اغلب محصولات گیاهی و جانوری را همراه با کمی لبنیات میل کنند. اما باید از مصرف گندم، ذرت، عدس، گوجه و گوشت مرغ بپرهیزند. دکتر دی آدامو خوردن سبزیجات، تخم مرغ و لبنیات کم چرب را به این گروه توصیه می کند.

-گروه خونی AB:

دکتر دی آدامو به این گروه خونی معما می گوید و آن را به صورت ترکیبی از A و B توصیف می کند. دکتر دی آدامو به افراد دارای این گروه خونی توصیه می کند که لبنیات، سبزیجات، غلات و غذاهای دریایی مصرف کنند. و از خوردن ذرت، گوشت گوساله، گوشت مرغ و لوبیای چشم بلبلی بپرهیزند. علاوه بر این ها، دکتر دی آدامو معتقد است که افراد دارای گروه خونی AB اسید معده کمی دارند و باید از مصرف کافئین و الکل خودداری کنند.

-گروه خونی O:

Pouches of donated blood in hospital

دکتر دی آدامو نام شکارچی را به این گروه داده است. رژیم گروه خونی O رژیمی پر پروتئین و بر پایه گوشت قرمز، ماهی، گوشت طیور و برخی میوه ها و سبزیجات است. اما مصرف غلات، حبوبات و لبنیات را محدود می کند. رژیمی که دکتر دی آدامو به افراد دارای گروه خونی O توصیه می کند بسیار شبیه به رژیم پالئو است. او، همچنین، مصرف مکمل را در کنار برنامه غذایی گروه خونی O ضروری می داند.

آیا رژیم گروه خونی پشتوانه علمی دارد؟

گروه های خونی چهارگانه طی سال های اخیر مورد مطالعات گسترده ای قرار گرفته اند. دانشمندان دریافته اند که برخی از بیماری ها در بعضی از گروه های خونی رایج ترند و در بعضی دیگر به ندرت مشاهده می شوند. برای مثال، افراد دارای گروه خونی O بیشتر به زخم معده دچار می شوند. اما احتمال ابتلای آن ها به بیماری های قلبی کمتر است.

با این حال، هنوز هیچ پژوهشی تأیید نکرده است که این تفاوت در احتمال ابتلا به بیماری های مختلف با رژیم غذایی ارتباط دارد. نه فقط افراد دارای گروه خونی A، بلکه همه افراد می توانند با مصرف میوه و سبزیجات سلامتی خود را بهبود ببخشند.

به طور کلی، برخی رژیم ها ممکن است برای برخی افراد اثر بخشی بیشتری داشته باشند. بعضی ها با خوردن گوشت حالشان خوش تر است و بعضی ها هم با گیاهخواری. اما این که بدنتان با چه غذاهایی سازگارتر است ارتباطی با گروه خونیتان ندارد. اگر با پیروی از یکی از رژیم های گروه خونی نتیجه خوبی گرفتید. به این معنی نیست که این رژیم ها مؤثرند. بلکه شاید رژیمی را پیدا کرده باشید که فارغ از گروه خونیتان، با متابولیسم بدنتان سازگاری بیشتری داشته باشد.

بیشتر بخوانید!

پاسخ دهید

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید