شرکت مک دونالد یک شرکت فست فود آمریکایی است که در سال 1940 به عنوان یک رستوران با کاربری ریچارد و موریس مک دونالد ، در سن برناردینو ، کالیفرنیا ، ایالات متحده تاسیس شد. مک دونالد از نظر درآمد بزرگترین رستوران زنجیره ای جهان است ، بیش از 69 میلیون مشتری روزانه در بیش از 100 کشور جهان از طریق 37،855 فروشگاه از سال 2018 خدمات ارائه می دهد.

اگرچه مک دونالد بیشتر به خاطر همبرگر ، چیزبرگر و سیب زمینی سرخ کرده معروف است ، اما در آنها محصولات مرغ ، مواد صبحانه ، نوشیدنی های غیر الکلی ، میلک شیک  و دسر وجود دارد. در پاسخ به تغییر ذائقه مصرف کنندگان و واکنش منفی به دلیل ناسالم بودن غذای آنها ، این شرکت به منو سالاد ، ماهی ، اسموتی و میوه اضافه کرده است. درآمد شرکت مک دونالد از محل اجاره ، حق امتیاز و هزینه های پرداخت شده توسط صاحبان امتیاز و همچنین فروش در رستوران های تحت مدیریت شرکت تأمین می شود. بر اساس دو گزارش منتشر شده در سال 2018 ، مک دونالد با 1.7 میلیون کارمند (بعد از والمارت با 2.3 میلیون کارمند) دومین کارفرمای خصوصی بزرگ جهان است. از سال 2020 ، مک دونالد نهمین بالاترین ارزیابی جهانی را دارد.

رازهای موفقیت مک دونالد

برادران دیک و مک مک دونالد اولین رستوران خود را در سال 1940 افتتاح کردند ، اما تجارت واقعاً زیر نظر ری کروک فروشنده شیکاگو شروع به رشد کرد. در سال 1961 ، کروک سهم برادران مک دونالد را خریداری کرد و یک اقدام توسعه چشمگیر ایالات متحده و جهانی را آغاز کرد.

برگر 21 ساله، قدیمی ترین برگر مک دونالد

امروزه مک دونالد دارای بیش از 33000 رستوران در سراسر جهان است که 1.7 میلیون نفر در 119 کشور مشغول به کار هستند. علاوه بر این ، 80٪ رستوران های آن دارای حق امتیاز است که توسط کارآفرینانی که مشتاق پریدن از روی باند واگن مک دونالد هستند ، اداره می شود.

شعار کروک “کیفیت ، خدمات ، تمیزی و ارزش” بود.

اعتقاد او به این شعار چنان قوی بود که در سال 1961 مکتب آموزشی را با نام “دانشگاه همبرگر” تأسیس کرد ، که همچنان به عنوان برنامه آموزشی برای صاحبان امتیاز باقی مانده است. برنامه درسی براساس چهار مفهوم و همچنین درسهایی است که کروک از سالهای اولیه فعالیت خود در زمینه استفاده از حق رای دادن فرا گرفته است. البته پایداری برای هر سیستم امتیاز دهی حیاتی است و دانشگاه هامبورگ به طور سیستماتیک به اشخاص حقوقی مک دونالد آموزش داده است که چگونه یک رستوران را اداره کنند همانطور که ری کروک بیش از 60 سال پیش تصور می کرد.

مشتریان می دانند چه انتظاری باید داشته باشند و می توانند هنگام تصمیم گیری در مورد محل غذا خوردن به این دانش اعتماد كنند. تلاش های اولیه برای تکرار و کارآیی فرآیند نه تنها زمینه موفقیت McDonald را از نقطه نظر انتظارات مشتری ایجاد می کند ، بلکه به ماندن McDonald در سطحی برتر که تولید با سرعت سریع انتظار می رود کمک می کند.

نوآوری

در ابتدا ، به نظر می رسد ویژگی های سازگاری و نوآوری با یکدیگر تناقض دارند. اما ، در واقع ، آنها با هم همکاری کرده اند تا رشد مداوم مک دونالد را فراهم کنند. ثابت ماندن اجزای اصلی کسب و کار شما به این معنی نیست که کالاهایی که می فروشید یا حتی نحوه تحویل آنها باید ثابت بمانند. با یک پایه محکم و فرآیندهای ثابت ، می توانید محصول خود را تغییر دهید تا بتواند بدون ایجاد اختلال خدمات بهتر به مشتریان خود خدمات ارائه دهد. نوآوری ناشی از پاسخگویی به مشتریان و صاحبان امتیاز ، نقش مهمی در جلوگیری از رکود مک دونالد در طول سالها داشته است.

اخیراً ، مک دونالد یکی از طولانی ترین فروش های تاریخ خود را تجربه کرده است. این همچنین درسی بود که بسیاری از مشاغل قدیمی می بایست فرا بگیرند: مشتریان در بازار امروز حرف اول را می زنند ، و بهتر است وقتی به شما چیزی می گویند به آنچه می خواهند گوش دهید سپس طبق آن رفتار کنید.

 

بزرگترین نمونه مک دونالد برای دادن آنچه مشتری می خواهد ، ورود صبحانه تمام روز است.

برای سالها ، مشتریان مک دونالد تابلوهای پیام را پر کرده بودند و خواستار صبحانه تمام روز بودند. اما مک دونالد از ترس کاهش سرعت آشپزخانه خود مردد بود که این تغییر را ایجاد کند و این یکی از مشخصه های تلاش برای ثبات آن است. با این حال ، با ادامه ناامیدی در فروش ، سرمایه گذاران تصمیم خود را تغییر دادند. از 6 اکتبر 2015 ، فروش صبحانه از زمان قطع سنتی 10:30 صبح تمدید شد. این تغییر باعث ایجاد سطحی از حسن نیت برای حق غذای فست فود شد که مدتی بود دیده نشده بود.

 

رازهای موفقیت مک دونالد

10 ماده راز مک دونالد

البته ، سوال اصلی این است که چه چیزی مک دونالد را به چنین  شرکت موفقی تبدیل می کند؟ چه چیزی در پشت افزایش هشت برابری قیمت سهام این شرکت از کمترین میزان 12 دلاری 2003 است؟

 

 

1. حق امتیاز

رازهای موفقیت مک دونالد

در سراسر جهان ، 80٪ از رستوران های مک دونالد دارای حق امتیاز هستند. در استرالیا ، این نسبت دو سوم است. حق امتیاز مک دونالد را قادر می سازد تا از استعداد و تلاش فردی استفاده کند ، در حالی که هنوز کنترل برند ، فهرست و قیمت آن را حفظ می کند.

 

2. گسترش بین المللی

مک دونالد به سادگی در ایالات متحده بزرگ است ، اما در 118 کشور دیگر نیز حضور دارد. در استرالیا ، مک دونالد 41 سال است که یک مارک تجاری شناخته شده است و به همان اندازه بخشی از حومه شهر و نوارهای خرید ما است.

 

3. جهانی ، اما محلی

در حالی که مک دونالد یک غول چند ملیتی است ، تجارت و فهرست خود را متناسب با بازارهای محلی تطبیق می دهد. این رویکرد “جهانی ، اما محلی” آن را قادر می سازد تا پیشنهادات خود را متناسب با کام محلی تنظیم کند. به عنوان مثال ، در بعضی از کشورها ، مک دونالد آبجو می فروشد و در هند ، جایی که هندوها گوشت گاو نمی خورند ، منوهای مک دونالد گزینه های گیاهی و غیر گوشتی دارند. استرالیا زادگاه مفهوم مک کافه و شاید جای تعجب نیست که همبرگر مک اوز باشد.

 

4. مارک تجاری است

مارک مک دونالد یکی از با ارزش ترین ها در جهان است که به راحتی در جهان شناخته می شود. به هر کجا که بروید ، رستوران های مک دونالد یک “عامل قابل تشخیص” فوری دارند – لیوری قرمز و طلایی آشنا ، به علاوه “طاق های طلایی” و دلقک محبوب دنیا ، رونالد مک دونالد.

5. منوی “قدیمی و جدید”

منوی مک دونالد کاملاً مورد علاقه های قدیمی مانند Big Mac و Chicken McNuggets قرار می گیرد. با این حال ، این گروه همچنین مایل به آزمایش است. با توجه به محبوبیت و سلیقه محلی ، مواردی را به فهرست خود اضافه یا حذف می کند. به عنوان مثال ، منوهای جدید سالم و قهوه ارزان قیمت در طول روز به تجارت کمک کرده است تا گروه کاملاً جدیدی از مشتریان را به دام بیندازد.

رازهای موفقیت مک دونالد

نوآوری در منو نیز در پاسخ به تمایل منتقدان و مصرف کنندگان برای انتخاب سالم تر صورت گرفته است. برخی از نمونه های این انتخاب ها عبارتند از: افزایش انواع سالادها ، بلغور جو دوسر میوه ای و افرا ، و همچنین گزینه ای که می توانید یک غذای شاد را به همراه نوشیدنی های سیب و آب سیب یا 1 درصد شیر کم چرب به عنوان نوشیدنی سفارش دهید. علاوه بر این ، مک دونالد یکی از اولین رستوران های فست فود بود که اطلاعات بسته بندی خود را در مورد تغذیه ارائه داد.

 

6. قیمت پایین

کارشناسان در زمینه غذا وخوراک شناسان با استدلال اینکه محصولات آن طعم کمی دارد و سرشار از چربی و قند است ، از فهرست مک دونالد را مورد تمسخر قرار میدهند با این وجود ، قیمت های پایین آن روزانه ده ها میلیون نفر را برای خرید از آن جذب میکند.

 

7. اندازه وعده های غذایی

رازهای موفقیت مک دونالد

منوی مک دونالد ، وعده های غذایی را در هر شکل و اندازه و همچنین پذیرایی از همه بودجه ها ارائه می دهد. در حالی که دامنه و وعده های غذایی “فوق العاده” آن توسط مبارزان ضد چاقی مورد حمله قرار گرفته است ، مک دونالد وعده های غذایی به اندازه لقمه را برای کسانی که اشتهای کمتری دارند ارائه می دهد.

 

8. حمایت مالی از فیلم

برای تازه نگه داشتن تبلیغات منظم خود ، مک دونالد با شرکای رسانه ای ، به ویژه شرکت های فیلم سازی همکاری می کند. وقتی امثال Disney (NYSE: DIS) یا DreamWorks (Nasdaq: DWA)هر فیلم جدیدی را منتشر می کنند ، تقریباً مطمئناً مضمون را در فروشگاه ها یا رستوران های مک دونالد خواهید دید.

 

9. استخدام کارگران جوان

میلیون ها جوان اولین کار خود را با مک دونالد انجام دادند. این در حالی است که این امر به پایین نگه داشتن صورتحساب های دستمزد کمک می کند ، مک دونالد همچنین برای کارگران جوان آموزش های پیشرو در صنعت را ارائه می دهد. سال گذشته ، این شرکت در رتبه هشتم لیست 25 شرکت برتر چند ملیتی برای کار در جهان قرار گرفت. بیشتر مدیران ارشد مک دونالد خدمات خود را در طبقه فروشگاه شروع کردند و تا رسیدن به  اتاق هیئت مدیره کار می کرده اند.

 

10.  Wi-Fi رایگان

رازهای موفقیت مک دونالد

اکثر قریب به اتفاق فروشگاه های مک دونالد اکنون Wi-Fi رایگان ارائه می دهند. دیدن افرادی که از لپ تاپ یا رایانه  هنگام خوردن غذا یا قهوه خوردن استفاده می کنند غیر معمول نیست. مک دونالد اکنون افتخار می کند که هر روز ایمیل های بیشتری را ارائه می دهد . (از نظر داده ها ، معادل شش میلیون پیام)

 

تعداد بسیار کمی از شرکتها به موفقیتی که مک دونالد بدست آورده است نزدیک خواهند شد. اما کارآفرینان باید از راه های موفقیت آن درس بگیرند و آن ها را در کار های خود به کار ببرند.

در موفقیت مک دونالد را می توان به عوامل بیشتری نیز اشاره کرد، مانند:

  • توسعه فرآیندها و رویه های قوی و کارآمد و پایدار ماندن در آنها باعث می شود که کسب و کارها اعتماد مصرف کننده را به نام تجاری افزایش دهند.
  • داشتن پایه و اساس فرآیندهای سازگار به شما امکان انعطاف پذیری نوآوری و انطباق با نگرانی های مصرف کنندگان و بهبود برند با حداقل اختلال را می دهد.
  • داشتن یک رابطه تثبیت شده با مصرف کنندگان می تواند در صورت بروز مشکلات ، به انعطاف پذیری مشاغل کمک کند.
  • مشتریان می دانند چه می خواهند. وظیفه اصلی یک کسب و کار کشف این خواسته ها و تأمین آنها است. وقتی مشتری ها به شما می گویند خواسته هایشان چیست ، این دعوت برای رشد و تعمیق اوراق قرضه برای آینده است.

 

نگاه به آینده

بدیهی است که مک دونالد به دنبال استفاده از فناوری به نفع خود است. از آغاز سال 2017 ، این شرکت افزایش فناوری را آغاز کرد ، سفارش تلفن های هوشمند را ارائه می دهد و علاوه بر عملکرد قبلی برنامه خود ، هزینه پرداخت می کند. تمرکز مک دونالد بر روی کیوسک های سلف سرویس و تابلوهای منوی دیجیتال نیز آغاز شد.

رازهای موفقیت مک دونالد

شاید بزرگترین دلیل موفقیت مک دونالد برای مدت طولانی ، توانایی آن در تحمل طوفان ها و مشکلات باشد. گرچه مسیر مک دونالد در طول حیات خود در درجه اول صعودی بوده است ، اما شرکت مجبور شده است چندین چالش و جنجال را پشت سر بگذارد.

با وجود همه این موفقیت ها :مک دونالد ،رستوران مورد علاقه همه نیست ،اگرچه این شرکت به سختی کار می کند تا آن را تغییر دهد اما بحث در مورد میزان موفقیتی که کسب کرده دشوار است. مک دونالد با ساختن یک مارک تجاری واقعاً ارزشمند و اطمینان از اینکه شرکت انتظارات مصرف کننده را برآورده می کند ، به رده بالای صنعت خود رسیده است و همچنان برای موفقیت بیشتر تلاش می کند. دیدن موفقیت با بهره مندی از عقاید ، همیشه آسان است ، اما سرمایه گذاران می توانند با آموختن برخی مطالب از داستان مک دونالد ، به تاسیس شرکت هایی با ویژگی های برتر کمک کنند که رشد را افزایش می دهند ، به شرکت قدرت قیمت گذاری می دهند و بهترین تلاش شرکا و کارمندان خود را به کار می گیرند.

 

پاسخ دهید

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید