داستان موفقیت برند مک‎‌دونالد

کمتر کسی پیدا می‌شود که اسم مک‌ دونالد را نشنیده باشد؛ بدون شک در نام بردن موفق‌ترین شرکت‌های جهانی نام مک‌دونالد همیشه در بالای لیست است. این شرکت‌ هم مثل بسیاری از شرکت‌های موفق امروزی، کار خود را از یک مغازه کوچک شروع کرده است؛ اما، برای رسیدن به جایگاه و موفقیت کنونی راه درازی را آمده است. در این مقاله با ما همراه باشید تا داستان موفقیت برند مک دونالد این قست فود پرطرفدار امروزی را با هم بررسی کنیم.

اولین مک‌دونالد چگونه بود؟

برادران مک دونالد، ریچارد و موریس، اولین رستوران مک‌دونالد خود را در 15 می سال 1940، در سن‌برناردینو کالیفرنیا احداث کردند. اما این مک‌دونالد با مک‌دونالدی که ما امروز می‌شناسیم، بسیار متفاوت بود.

در می سال 1940، برادران مک‌دونالد رستوران باربیکیو خود را احداث کردند. در نسخه ابتدایی مک‌دونالد، خبری از برگرهای لذیذ و سرعت و دقت زیاد نبود. باربیکیو مک‌دونالد، باربیکیو آهسته، درایو ترو (Drive Thru)، بدون داشتن سالنی برای نشستن مشتریان و سرو غذا بود که گارسون‌ها بعد از آماده‌شدن سفارش مشتریان، آن را به ماشین آن‌ها می‌بردند.

داستان موفقیت برند مک‎‌دونالد

چطور مک‌دونالد شکل امروزی خود را پیدا کرد؟

رستوران ریچارد و موریس مک دونالد به سرعت رشد کرد و به فروش سالانه 2 هزار دلار رسید، اما اوضاع برای آن‌ها اینطور باقی نماند؛ بعد از جنگ جهانی دوم، تعداد رستوران‌های درایو ترو (Drive Thru) بیشتر شد و رقابت بین آن‌ها، افزایش یافت و با این تغییرات، سرعت رشد و سود مک‌دونالدی‌ها کاهش یافت. در این زمان، آن‌ها به نکته‌ی جالبی از رستوران خود پی بردند. آن‌ها متوجه شدند که بیش از 80% فروش آن‌ها از فروش همبرگرهایشان بوده است.

مک‌دونالد موفقیت امروز خود را مدیون سیستم پرسرعتش است.

آن‌ها درهای رستوران خود را برای سه ماه بستند و کسب و کار خود را به سیستمی با سرعت بیشتر تغییر دادند که مشتری‌ها سفارش خود را در پشت پنجره‌ی رستوران ثبت ‌می‌کردند. گارسون‌های خود را اخراج کردند و بشقاب‌ها و ظروف شکستنی خود را کنار گذاشتند و در عوض از بسته‌بندی‌های کاغذی استفاده کردند تا دیگر نیازی به شستن ظروف نداشته باشند.

آن‌ها منو را نیز ساده‌تر کردند و تنها به نه آیتم بسنده کردند؛ همبرگر، چیزبرگر، سه نوشیدنی سرد، شیر، قهوه، سیب‌زمینی‌سرخ‌کرده و پای. ریچارد مک‌دونالد گفت: اساس اصلی سیستم ما بر پایه‌ی سرعت، قیمت کمتر و حجم بیشتر بود. آن‌ها با الهام گرفتن از سیستم مونتاژ هنری فورد، خط تولید پرسرعت برگرهای خود را مکانیزه کردند. هر یک از پرسنل در این مکانیسم، وظیفه‌ی مشخص و خاصی داشتند و این سرعت مجموعه را بیشتر می‌کرد.

این سیستم به مک‌دونالد امکان می‌داد که مقدار زیادی از کار را از پیش آماده‌سازی کند. تمامی ساندویچ‌ها با کچاپ، خردل، پیاز و دو خیارشور سرو می‌شدند و کسانی که دوست داشتند غذای آن‌ها مدل خاصی آماده شود باید بیشتر صبر می‌کردند.

ریچارد مک‌دونالد در مورد اهمیت سرعت در این سیستم گفت: هرگاه گزینه‌های انتخاب را زیاد می‌کنید؛ تمام است. سرعت را از بین برده‌اید.

 این رستوان(رستورانی که با تجهیزات جدید دوباره باز شده) در ابتدا با مشکلاتی برای تهیه سیب‌زمینی تنوری دست و پنجه نرم کرد اما سپس با جایگزین کردن سیب‌زمینی سرخ کرده به جای سیب‌زمینی تنوری و اضافه کردن میلک‌شیک‌های متفاوتی را به منو، در بین مردم محبوبیت خاصی یافت. در آن زمان خانواده‌ها و کاسبان بخاطر همبرگر ارزان 15 سنتی، سرعت و کیفیت سمت مک دونالد جذب شدند.

مک ‎‌دونالد

آغاز تاسیس شعبات جدید و فروش امتیاز مک دونالد

با کاهش هزینه‌ها و افزایش درآمدها به بالای 350.000 دلار در سال، در اوایل دهه‌ی پنجاه، برادران مک‌دونالد تصمیم به احداث شعبه‌های جدید گرفتند و تعدادی شعبه در کالیفرنیا و آریزونا احداث کردند تا اینکه پای فردی که نام مک‌دونالد را جهانی کرد به این رستوران رسید.

ری کراک، فروشنده‌ی میکسر میلک‌شیک، وقتی برای فروش میکسرهای خود با رستوران مک‌دونالد تماس گرفت در کمال ناباوری دید که یک رستوران کوچک در سن برناردینو تقاضای خرید هشت میکسر که همزمان توانایی درست کردن چهل و هشت میلک‌شیک را دارند، سفارش داد. برای ری کراک این سوال بزرگی بود که چطور ممکن است مک‌دونالد تنها برای یک شعبه احتیاج به این تعداد میکسر دارد؛ پس، به سمت سن برناردینو حرکت کرد تا با این سیستم آشنا شود.

ری کراک بعد از دیدن پتانسیلی که در این بیزنس وجود دارد، تصمیم به خرید امتیاز یک شعبه مک‌دونالد گرفت و در سال 1955 اولین شعبه‌ی مک دونالد خود را در ایالت الینویس احداث کرد. رابطه‌ی بین کراک و برادران بعد از مدتی شکرآب شد؛ فروشنده‌ی جاه‌طلب و برادران محافظه‌کار، فلسفه‌های متفاوتی از نحوه‌ی جلو بردن بیزنس خود داشتند.

کراک اصرار داشت که نامه‌ی رسمی از برادران مک‌دونالد دریافت کند که اجازه‌ی هرگونه تغییری در استراتژی خرده‌فروشی بیزنس داشته باشد؛ چیزی که برادران از دادن آن امتناع می‌کردند. کراک در کتاب اتوبیوگرافی خود “Grinding it out”  نوشت: «مثل این بود که آن‌ها آرزو داشتند من شکست بخورم.»

کراک صاحب شرکت مک دونالد می‌شود

در سال 1961، کراک شرکت مک‌دونالد را از برادران مک‌دونالد به قیمت 2.7 میلیون دلار خرید. با اینکه اسم بیزنس همچنان مک‌دونالد باقی ماند؛ اما، کراک چهره‌ی کسب و کار را صاحب شد. نشان‌های ری کراک بر در و دیوار شعب مک‌دونالد نصب شد که بیان می‌کرد: بصیرت، پشتکار و رهبری ری‌کراک، مک‌دونالد را از شعبه‌ی اولیه خود در دس پلین، الینوس، به رستوران جهانی کنونی تبدیل کرد و برادرانی که اسم خود را به این بیزنس قرض داده بودند؛ کم‌کم از ذهن‌ها پاک شدند.

بعد از فروش بیزنس برادران مک دونالد به ری کراک، برادران رستوران خود در سن برناردینو را نگه داشتند و تنها اسم آن را به “Big M” تغییر دادند و طاق‌های طلایی رنگ را به شکل یک حرف M بزرگ تبدیل کردند. اما ری کراک در نزدیکی رستوران برادران یک شعبه‌ی مک‎‌دونالد باز کرد که طولی نکشید که رستوران برادران را زمین زد. تا اینکه بعدها در سال 1970، ساختمان این رستوران به ساختمان اپرای سن برنادینو تبدیل شد و باز هم در سال 1998، محل دفتر مرکزی فست‌فود زنجیره‌ای جان پولو چیکن، شد.

مک‌دونالد امروزه به بزرگ‌ترین غول غذایی دنیا تبدیل شده است و  با بیش از ۳۷٬۸۰۰ شعبه در ۱۱۹ کشور، روزانه به ۶۴ میلیون مشتری سرویس می‌دهد.

پاسخ دهید

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید