تکنولوژی در مک دونالد

امروزه، انکار تاثیر تکنولوژی در سرعت و چهره‌ی زندگی همه‌ی مردم ممکن نیست. تکنولوژی علاوه بر تغییر شیوه زندگیمان بر انتظارات و توقعی که از دنیا داریم نیز تاثیر گذاشته است. وقتی که بحث غذا می‌شود شاید تکنولوژی آخرین موضوعی باشد که به ذهنمان برسد؛ اما، تکنولوژی در گذر زمان، باعث شده روش‌های تولید غذا تغییر کنند و رفته‌رفته بر آداب غذایی و حتی ذائقه‌ی غذایی ما نیز تاثیر بگذارد. در اینجا می خواهیم تکنولوژی در مک دونالد را بررسی کنیم.

صاحبان صنایع غذایی نیز در سراسر دنیا مثل همه‌ی صنایع دیگر به دنبال استفاده از تکنولوژی‌های جدیدی هستند تا بتوانند انتظارات جدید مشتریان را برآورده کنند.

تکنولوژی در مک‌دونالد

مک‌دونالد؛ به عنوان یکی از غول‌های صنعت فست‌فود در دنیا نیز در استفاده از تکنولوژی‌های جدید هدفمند عمل کرد. در مارچ سال 2019 مک‌دونالد، 300 میلیون دلار برای تکنولوژی هزینه کرد.در ماه مارچ، این شرکت از تکنولوژی جدید خود رونمایی کرد؛ که با استفاده از هوش مصنوعی پویا، می‌تواند بر اساس سلیقه‌ی مشتری و شلوغی رستوران، منوی شخصی سازی شده پیشنهاد بدهد.

مک دونالد تا کنون این تکنولوژی را به 8.000 فروشگاه در ایالات متحده ارائه کرده‌ است که نتیجه‌ی آن موفقیت‌آمیز بوده است.

تکنولوژی در مک دونالد

اتو مارکت (Drive Thru) تکنولوژی در مک دونالد

این شرکت همچنین برای استفاده از AI در اتو مارکت نیز برنامه داشته‌ است که در نیمی از فروشگاه‌های آمریکا و استرالیا، استفاده می‌شود. پس از این اتفاق در سپتامبر همان سال، تکنولوژی جدیدی به اتو مارکت (Drive Thru) اضافه شد. با استفاده از تکنولوژی شناسایی صدا از شرکت آپرنته، یک استارتاپ اسرائیلی، مشتریان اتو مارکت، این امکان را دارند که تا با صدا، سفارش خود را برای دستگاه ثبت کنند.

آر.جی هاتوی – آنالیزور رستوران‌ها در شرکت مورنینگ‌استار- می‌گوید:«مدیران رستوران‌ها معمولا اهمیت روزافزون تکنولوژی را حس می‌کنند اما همیشه برای پیدا کردن بهترین راه‌های منطبق شدن با عوض شدن رفتارهای مشتری ابهام وجود دارد.

تکنولوژی در مک دونالد

مک‌دونالد به طور رسمی هیچ‌گاه یک پیشرو در زمینه‌ی تکنولوژی نبوده‌است؛ اما اضافه کردن این دو تکنولوژی به سیستم، نشان دهنده‌ی این است که در شکل دادن به آینده‌ی صنعت رستوران، جدی هستند و می‌خواهد در این زمینه پیشرو باشند. این نشان‌دهنده‌ی این است که تکنولوژی چقدر در آینده‌ی رستوران‌ها موثر است.»

این اتفاق نشان‌دهنده‌ی این است که رستوران‌ها دیگر فقط مصرف کننده‌ی تکنولوژی نیستند بلکه می‌خواهند ایجادکننده‌ی آن هم باشند.

پاسخ دهید

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید