عبارت “فست‌فود” برای همه‌ی ما تبدیل به نمادی از زندگی مدرن و شلوغ و پر سر و صدای امروزی تبدیل شده است. ما در دنیایی زندگی می‌کنیم که پیتزا زودتر از مامور پلیس به در خانه‌مان می‌رسد. اما برخلاف چیزی که فکر می‌کنیم، عرضه‌ی سریع غذای حاضر و آماده مختص زمان ما نیست و به سال‌های خیلی دور بر‌می‌گردد. انواع زیادی از رستوران‌ها در تمام طول تاریخ بشری وجود داشته‌اند، که بیشتر به مسافران سرویس می‌دادند. در اینجا می خواهیم تاریخچه فست فود را بررسی کنید.

تاریخچه فست فود در یونان و رم باستان

در یونان و رم باستان، دکه‌های فروش نان و زیتون وجود داشته و مسافرخانه‌ها و میخانه‌ها بیشتر به افرادی سرویس می‌رساندند که دلیلی برای بیرون بودن از خانه داشتند. البته میخانه و قهوه‌خانه‌ها در قرن هفدهم، مکان‌های محبوبی برای دور هم جمع شدن و خوردن انواع نوشیدنی‌ها بودند.

تاریخچه فست فود در آمریکا

فست‌فود به شکل امروزی دقیقا در هفتم جولای سال 1912 در آمریکا، با افتتاح رستورانی به نام “اتومات” در نیویورک که در واقع یک کافه‌تریا بود شکل گرفت. در اتومات غذاهای آماده را در ظرف‌های شیشه‌ای گرم‌کننده قرار می‌دادند و مردم از طریق دستگاه‌های سکه‌ای می‌توانستند آن‌ها را بخرند. شعار سردر رستوران‌های اتومات “ما کار مادران را کم کرده‌ایم” بود.

تاریخچه فست فود

تاریخچه فست فود، وایت کستل

اگرچه امروز نام مک‌دونالد برای خیلی از ما مترادف با صنعت صنعت فست‌فود است؛ برخی افراد، وایت کستل (White Castel) را به عنوان اولین زنجیره فست‌فود می‌شناسند. وایت کستل در سال 1921 در ویچیتا، کانزاس تأسیس شد. در آن زمان ، اکثر مردم همبرگرهای فروخته شده در نمایشگاه‌ها، سیرک‌ها، پیشخوان‌های ناهار و چرخ دستی‌ها را بی‌کیفیت و غیرسالم می‌دانستند. بسیاری فکر می‌کردند که همبرگر از پسماند کشتارگاه‌ها و گوشت فاسد شده درست می‌شود.

بنیانگذاران وایت کستل، تصمیم گرفتند نگرش مردم را نسبت به برگر تغییر دهند. آنها رستوران های خود را طوری ساخته اند تا مشتریان بتوانند خط تولید غذا را ببینند. آنها ساختمان‌ها را به رنگ سفید رنگ کردند وحتی اسمی را انتخاب کردند که نماد پاکیزگی باشد. قلعه‌ی سفید در آمریکای شرقی و غربی موفقیت چشم‌گیری داشت.

تاریخچه فست فود، مک‌دونالد

برادران مک‌دونالد کار خود را در سال 1940 با یک باربیکیو شروع کردند و رستوران آنان طوری طراحی شده بود که مشتریان نیازی نداشتند که از ماشین پیاده شوند. آن‌ها پس از مدتی متوجه شدند که بیشترین سود را از فروش همبرگر دارند پس، در سال 1948 رستوران را سه ماه بستند و با منوی ساده‌تر و کوتاه‌تر، شامل همبرگر، سیب‌زمینی سرخ‌کرده، چند نوع شیک و قهوه و کولا، دوباره باز کردند. در این حالت سرویس‌دهی به مشتریان خیلی سریع‌تر شد و دیگر لازم نبود برای غذای خود منتظر بمانند. در سال 1961 “ری کراک” امتیاز این فست‌فود را خرید و آن را متحول کرد. پس از مک‌دونالد رستوران‌هایزنجیره‌ای زیادی در سراسر دنیا باز شدند که خاستگاه اکثر آن‌ها ایالات متحده است. طبق اعلام انجمنرستورانهای ملی آمریکا، فروش فست فودهای آمریکا در سال 2005 بالغ بر 163.5 میلیارد دلار بوده است.

پاسخ دهید

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید