وسایل مورد نیاز برای آشپزی در کمپینگ

کمپینگ و اقامت در طبیعت یکی از جذاب‌ترین انواع سفر است که همواره طرفداران خود را داشته و بسیاری را به خود جذب کرده است. با توجه به شیوع ویروس کووید-19، سفرها محدودتر انجام می‌شود و بعضاً به دلیل مسائل‌بهداشتی و ایمنی افراد در برابر این ویروس، تمایل مردم به سفر در طبیعت و کمپینگ افزایش یافته است. در ادامه به بررسی شرایط نگهداری غذا در سفر می پردازیم.

در سفر کردن به روش کمپینگ، نکات مهمی را باید دانست و به آن‌ها عمل کرد تا از هرگونه مشکل که ممکن است سفر شما را خراب کند، جلوگیری شود. در ادامه، طریقه‌ی انتخاب و نگهداری و چینش مواد غذایی برای سفر را توضیح می‌دهیم.

شرایط نگهداری غذا در سفر

یکی از اتفاقاتی که ممکن است لذت سفر را از بین ببرد، فاسد شدن مواد غذایی است. اگر در سفر خود، اقامتگاه مشخص و هتل در اختیار دارید، مشکل غذای شما تا حدودی قابل کنترل است؛ اما در کمپینگ، شما نیاز به در نظر گرفتن نکات زیر دارید.

بهترین شرایط نگهداری غذا در سفر

 آمادگی‌های روز قبل از حرکت

یک. چه غذایی ببریم؟ برای غذاهای سفر و داشتن شرایط نگهداری غذا در سفر شما باید موادغذایی که ماندگاری بالا دارند و به راحتی آماده‌ی خوردن می‌شوند را انتخاب کنید. همچنین شرایط آب‌و‌هوایی مکان سفر را در نظر بگیرید تا غذای شما مدت بیشتری در آن محیط سالم بماند. شما می‌توانید انواع گوشت‌، پنیر، میوه و سبزیجات، سالادماکارونی و سالادسیب‌زمینی و سایر غذاهای حاضری و راحت را انتخاب کنید. برنامه‌ی تمام وعده‌های غذایی سفر خود را بنویسید و موادغذایی مورد نیازتان را با خود به همراه داشته باشید. همچنین برای میان وعده‌ها، انواع آجیل و مغزها انتخاب‌های مناسبی هستند.

دو. مواد غذایی را آماده کنید. میوه‌ها و سبزیجات را خرد کنید و در ظرف مناسب قرار دهید؛ زیرا هم دسترسی به آنها راحت‌تر می‌شود و هم فضای کمتری را اشغال می‌کنند. گوشت‌ها را از بسته‌بندی خود خارج کنید، آنان را تکه کرده و در ظروف کوچک‌تری قرار دهید. سالادماکارونی و سالادسیب‌زمینی و گوشت و مرغ ساندویچ‌ها را روز قبل بپزید و در روزهای اول و دوم سفر، آنها را مصرف کنید. در صورتی که تمایل به استفاده از چاشنی و ادویه دارید، مقدار کمی از آنان را در ظروف کوچکی بریزید.

سه. موادغذایی که در روز اول سفر مصرف نخواهند شد را روز قبل فریز کنید تا تازگی خود را حفظ کنند. موادغذایی که دیرتر خراب می‌شوند را روز قبل، در یخچال نگهداری کنید. مانند لبنیات، سبزیجات و میوه‌جات.

چهار. یکی از شرایط نگهداری غذا در سفر ، یخچال کوچک قابل حمل یا سردکن مناسب است تا موادغذایی را درون آن قرار داده و از فساد آن جلوگیری کنید. سعی کنید سردکنی را خریداری کنید که برای چند روز بتواند شرایط مناسب را برای مواد غذایی فراهم کند. بطری‌های کوچک آب‌معدنی را فریز کنید تا در هنگام چینش مواد در یخچال‌ یا سردکن از آن‌ها استفاده کنید.

پنج. اولین وعده‌غذایی خود را در خانه آماده کنید. با این کار، دیگر نیازی به خوردن غذا در رستوران‌های بین راهی و بی‌کیفیت نیست.

شش. از مصرف پلاستیک خودداری کنید. دیدن پلاستیک‌ها در طبیعت، بسیار آزاردهنده است و زیبایی آن را از بین می‌برد. حتی اگر شما فردی هستید که زباله و پلاستیک خود را در طبیعت باقی ‌نمی‌گذارید، ممکن است به صورت ناخواسته، این پلاستیک توسط باد جابه‌جا شود. جدا از مسائل زیست‌محیطی، پلاستیک‌ها همیشه بسته‌بندی‌های مناسبی نیستند.

ورود حیواناتی مثل مورچه به درون آن‌ها اتفاقی معمول است! این اتفاق ممکن است باعث ورود این جانوران به درون چادر شما شده که بسیار آزاردهنده خواهد بود. دلیل دیگر برای استفاده نکردن از پلاستیک این است که پلاستیک در برابر نور خورشید گرم می‌شود و گرم شدن آن، موجب ورود مواد شیمیایی به موادخوراکی می‌شود.

بهترین شرایط نگهداری غذا در سفر

هفت. یکی دیگر از شرایط نگهداری غذا در سفر این است که آن ها را درون ظروف شیشه‌ای نگهداری کنید. بهترین جایگزین برای پلاستیک‌ها، ظروف شیشه‌ای یا بسته‌بندی‌هایی که از برخورد هوا با موادغذایی جلوگیری می‌کنند، هستند. این ظروف بسته‌بندی، از طرفی از فساد مواد غذایی جلوگیری می‌کنند و از طرف دیگر، از ورود مورچه‌ها جلوگیری می‌کنند.

هشت. موادغذایی میان‌وعده و موادی که زودتر و بیشتر از بقیه‌ی غذاها به آن‌ها نیاز پیدا می‌کنید را درون یک ظرف مشخص یا سردکن کوچک جداگانه قرار دهید.

نه. مواد‌اولیه مثل روغن را از خانه به همراه خود ببرید. نیازی نیست کل روغن را با خود حمل کنید، تنها مقداری از آن را که می‌دانید مورد استفاده قرار می‌گیرد را درون بطری کوچکی حمل کنید.

بهترین شرایط نگهداری غذا در سفر

چینش مواد غذایی در سردکن

در اولین لایه، بطری‌های آب فریزشده را قرار دهید. برای این کار می‌توانید از کمپرس یخ نیز استفاده کنید. سعی کنید موادغذایی را تا زمانی که ممکن است در یخچال نگهداری کنید و در آخرین لحظه درون سردکن بگذارید. موادغذایی که از روز قبل فریز کرده‌اید را در لایه‌دوم قرار دهید تا ماندگاری آن‌ها در طول سفر بیشتر شود. هنگام قرار دادن مواد درون سردکن، از بسته بودن درب بسته‌بندی‌ها اطمینان داشته باشید. در لایه‌ی سوم، قالب‌های کوچک یخ را قرار دهید.

در طول سفر، یخ‌های مکعبی کوچک را از سردکن خارج نکنید مگر آنکه آن‌ها را با یخ‌های جدید جایگزین کنید؛ زیرا حتی اگر یخ‌ها آب شوند، باز هم از مواد غذایی نگهداری می‌کنند. در لایه‌ی بعد، موادغذایی که روز قبل درون یخچال قرار داشتند را بگذارید؛ مانند پنیر، چاشنی و یا گوشتی که در روز اول سفر باید مصرف شود. دوباره لایه‌ای از یخ‌های کوچک بریزید و در لایه‌ی آخر مواد غذایی ظریف که با فشار ممکن است آسیب ببینند را قرار دهید. این آیتم‌ها می‌توانند تخم‌مرغ و سبزیجات یا مواد اولین وعده‌غذایی باشند. توجه داشته باشید که هرچه سردکن شما پرتر باشد، مواد غذایی سالم‌تر باقی ‌می‎‌مانند پس فضاهای خالی را با یخ پرکنید.

بهترین شرایط نگهداری غذا در سفر

چند نکته ایمنی

اگر محل کمپ شما درون جنگل است و یا خطر حمله‌ی حیوانات وجود دارد، غذا و زباله را دور از چادر خود قرار دهید(حداقل 30-40 متر). مشام حیوانات بوی این مواد را به خوبی تشخیص می‌دهد پس برای محافظت از خود آن‌ها با فاصله قرار دهید. بهتر است برای محافظت از غذاها، آن‌ها را در محفظه‌های مخصوص قرار دهید یا از شاخه‌ی درختان بلند آویزان کنید یا اینکه اگر ماشین در اختیار دارید، غذا و زباله را در خودرو خود قرار دهید تا حیوانات به آن‌ها آسیبی نزنند.

از خوردن غذاهای نیمه پخته جداً خودداری کنید. در طول سفر معمولاً پروسه‌ی آماده‌سازی غذا با شتاب و سرعت بیشتری از حالت معمول انجام می‌شود اما باید توجه داشت که خوردن غذای نیم‌پخت، مانند گوشت، ممکن است باعث مسمومیت شود.

رطوبت زیاد باعث فساد مواد‌غذایی می‌شود به همین خاطر در صورت شستشوی مواد غذایی، اجازه دهید در هوای اتاق خشک شوند و ترجیحاً از مواد‌غذایی خشک و نیمه‌خشک استفاده کنید.

سفرکردن از لذت‌های دلپذیر زندگی است. با رعایت نکاتی بسیار ساده مثل نگهداری صحیح موادغذایی، سلامت خود را تضمین و از آشپزی در طبیعت لذت ببرید.

پاسخ دهید

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید