برگر بیست و یک ساله مک دونالد

همبرگر از غذاهای معروف دنیا و یک غذای ملی ایالات‌متحده است که طرفداران بسیاری در سرتاسر دنیا دارد. مک‌دونالد، برگر‌کینگ، دانکین و بیگ‌شف از برندهای معروف جهانی‌اند که بهترین برگرهای دنیا را سرو می­‌کنند. در این مقاله با ما همراه باشید تا شما را با قدیمی‌ترین برگر مک‌دونالد، برگر 21 ساله‌ مک دونالد آشنا کنیم.

داستان برگر 21 ساله مک دونالد

دیوید ویپل، مرد 70 ساله اهل یوتاه آمریکا(ایالتی در غرب آمریکا)، ادعا دارد که صاحب قدیمی­‌ترین برگر مک‌دونالد جهان است که در 21 سال پیش خریداری کرده است. چند سال قبل، او تصویری از یک همبرگر را در پروفایل فیس‌بوک خود به اشتراک گذاشت. در آن عکس، تکه گوشتی در بین یک نان شل و ول در کنار یک کیسه کاغذی قدیمی از مک دونالد به همراه یک رسید چربی زده شده دیده می­‌شد که بالای آن، تاریخ خرید آن برگر نوشته شده بود.

او می­‌گوید:”در سال 1999 در میان تظاهرات کار، برگری به ارزش 79 سنت (کمتر از یک دلار) خریدم. آن موقع کارم مربوط به موادمغذی بود و برای ارائه‌­ی تحقیقی در ارتباط با تجزیه، این برگر را خریدم. وقتی که کارم با قسمتی از آن تمام شد، باقی مانده آن را در جیب کاپشنم گذاشتم و به کلی آن را فراموش کردم!”

برگر 21 ساله مک دونالد

طبق گفته ویپل صاحب برگر 21 ساله مک دونالد، او از آن ژاکت خود زیاد استفاده نمی‌کرده است، و برای مدت زمانی طولانی، ژاکت خود را در صندوق عقب ماشین خود رها کرده بود؛ در نتیجه تمام تابستان، آن ساندویچ دست نخورده، در آنجا باقی مانده بوده است. در اواخر آن تابستون سوزان دهه 99، زمانی که ویپل با همسر خود در ماشین بودند، این ساندویچ را پس از مدت زیادی دیده‌ و هر دویشان تعجب کرده­‌اند. ویپل می‌گوید”من به شدت تعجب کردم که چطور این همه مدت متوجه آن نشده بودم؛ جالب‌تر از همه این بود که بعد از این همه مدت آن ساندیچ، همچنان تر و تازه و مثل روز اول بود.” ویپل در این زمان متوجه شد که این برگر می‌تواند کلید خوشبختی او باشد؛ پس، آن را در یک قالب حلبی گذاشت تا از آن محافظت کند.

پس از انتشار این خبر تماس‌های زیادی از سمت خبرگزاری‌ها، روزنامه‌ها و افراد متعددی با او شد که هر کدام خواستار دیدن آن برگر و مصاحبه با ویپل بودند. در این میان افراد زیادی مشتاق امتحان کردن طعم آن برگر 21 ساله مک دونالد بوده که ویپل با تمام آنان مخالفت می‌کند. درست است که همبرگر ویپل مطمئناً کسی را نخواهد کشت، اما قطعا دارای مزه‌ی خوبی نیست. او می‌­گوید: این برگر دیگر حتی مزه­‌ی غذا هم نمی‌­دهد، حتی موقعی که خیلی صورت خود را به آن نزدیک می­‌کنید هم باز بویی از آن نمی‌­آید. بلکه فقط بوی یک مقوای قدیمی می­‌دهد که شبیه سنگی سفت شده!

موضوع اما اینجاست که این برگر با وجود مقادیر زیاد پیاز و کچاپ، دقیقاً چرا توانسته است دو دهه تحمل کند و باقی بماند؟

کریسچن، مدیر بازرگانی مک‌دونالد معتقد است: بدون رطوبت کافی -چه در خود غذا و چه در محیط اطرافش- باکتری­‌ها ممکن است رشد نکنند که در این شرایط تجزیه‌ی هر نوع ماده‌غذایی ممکن نیست‌. موادغذایی تهیه شده در خانه که در محیط کم‌­آب غذا تهیه می‌­شود نیز می‌توانند نتایج مشابهی را رقم بزنند؛ پس طبیعتا این همبرگر ویژه، احتمالاً خشک و کم آب شده که در این مدت توانسته دوام بیاورد.

برگر 21 ساله مک دونالد

ویپل این برگر 21 ساله مک دونالد و گران‌قیمت را در دورهمی­‌های خانوادگی، بیرون می­آورد تا همه آن را ببینند اما به هیچکس اجازه نمی­‌دهد آن را لمس کند و می­‌خواهد تا جایی که امکان دارد، آن را حفظ کند. ویپل دوست دارد که همبرگر(بسته بندی اصلی، کبف مقوایی و رسید چرب شده) را در کنار برخی از دارایی­‌های با ارزش آمریکا در یک موزه، قرار بگیرد. تا همه بتوانند به آن دسترسی داشته باشند.

پاسخ دهید

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید