آیا شکر سرطان زاست

آیا شکر سرطان زاست؟ ما در این مقاله به این پرسش پاسخ می دهیم و به مرور نکاتی می پردازیم که باید در رابطه با مصرف این ماده غذایی بدانید. شکر لزوماً به شکل کریستال های کوچک و سفید رنگی که همیشه می بینید نیست و در بسیاری از خوراکی هایی که روزانه مصرف می کنید. از انواع شیرینی گرفته تا سس سالاد، وجود دارد. پس اگر در چای یا قهوه تان شکر نمی ریزید، به این معنی نیست که توانسته اید مصرف این ماده غذایی را به حداقل برسانید!

مدت هاست که پژوهش های علمی به ارتباط بین مصرف بی رویه شکر و بیماری های مختلفی از قبیل دیابت، چاقی مفرط بیماری های روحی-روانی و بیماری های قلبی پی برده اند. اما در سال های اخیر، سرطان نیز به جمع بیماری هایی که بر اثر مصرف بی رویه شکر ایجاد می شوند پیوسته است. در رابطه با سرطان زا بودن شکر، حرف و حدیث های مختلفی شنیده می شود. با ما همراه باشید تا به بررسی کامل این ادعاها بپردازیم.

آیا شکر سرطان زاست

شکر چگونه تهیه می شود و از چه ترکیباتی تشکیل شده است؟

شکر سفید از گیاه نیشکر یا چغندر قند استخراج می شود. برای تهیه شکر، ابتدا باید نیشکر یا چغندر قند را شست، قطعه قطعه کرد و سپس در آب داغ خیساند. خیساندن در آب داغ باعث خروج عصاره شیرین این گیاهان می شود. این عصاره را فیلتر و به سیروپی غلیظ تبدیل می کنند. از این سیروپ، کریستال های شکر تهیه می شود. این کریستال ها را می شویند، خشک و سپس سرد می کنند تا به شکر سفید تبدیل شوند.

شکر سفید در واقع کربوهیدراتی به نام سوکروز است. سوکروز مولکولی قندی است که از ترکیب یک مولکول گلوکز (قند ساده سوخت رایج برای سلول های بدن ) با یک مولکول فروکتوز (قند ساده در میوه ها) به وجود می آید. سوکروز در روده کوچک به واحد های سازنده خود،‌ یعنی گلوکز و فروکتوز، می شکند و سپس جذب بدن می شود.

چرا مصرف زیاد شکر مضر است؟

همان طور که گفته شد، شکر سفید یا سوکروز، ابتدا در روده ها به گلوکز و فروکتوز می شکند و سپس جذب بدن می شود. حضور گلوکز، جذب فروکتوز را افزایش می دهد. بنابراین، مصرف شکر، که هم گلوکز دارد و هم فروکتوز، باعث ورود مقدار زیادی فروکتوز به خون می شود. بسیار بیشتر از زمانی که فروکتوز را به تنهایی مصرف می کنید. بدن برای استفاده از فروکتوز، ابتدا باید آن را به گلوکز تبدیل کند. فرآیند تبدیل فروکتوز به گلوکز در کبد انجام می شود؛ بنابراین مصرف زیاد فروکتوز کبد را تحت فشار قرار می دهد و زمینه ساز بروز مشکلات متابولیک می شود.

گلوکز موجود در شکر، همچنین، باعث افزایش تولید انسولین در بدن می شود. انسولین قندها را به چربی تبدیل می کند. بنابراین وقتی گلوکز و فروکتوز همراه با هم وارد خون می شوند. یعنی اتفاقی که پس از مصرف شکر می افتد، بدن مقدار زیادی قند برای تبدیل به چربی در اختیار خواهد داشت. به همین دلیل است که مصرف زیاد شکر منجر به چاقی می شود و خطر ابتلا به دیابت نوع ۲، کبد چرب ، بیماری های قلبی و مقاومت به انسولین را افزایش می دهد. در ضمن، فروکتوز با افزایش هورمون گرلین (هورمون گرسنگی) در بدن، باعث می شود بیشتر غذا بخورید و وزن اضافه کنید.

آیا شکر سرطان زاست؟

آیا شکر سرطان زاست

همه سلول های بدن انرژی مورد نیاز خود را با سوزاندن قندها تأمین می کنند. سلول های سرطانی که به سرعت رشد می کنند و تقسیم می شوند، برای تأمین انرژی مورد نیازشان به قند بیشتری احتیاج دارند.

به عقیده برخی دانشمندان، شکر و خوراکی های قندی سرطان زا هستند چون باعث افزایش هورمون انسولین در بدن می شوند. بالا بودن انسولین خون در طولانی مدت باعث ایجاد مقاومت نسبت به این هورمون می شود و خطر ابتلا به سرطان را نیز افزایش می دهد. انسولین، همچنین، باعث می شود که سلول های سرطانی قند بیشتری دریافت کنند و رشد سریع تری داشته باشند؛ به همین خاطر امروزه از برخی داروهای دیابت نیز برای مبارزه با سرطان استفاده می شود.

مصرف شکر به خودی خود باعث ابتلا به سرطان نمی شود

آیا شکر سرطان زاست

بسیاری از دانشمندان اما معتقدند که مصرف شکر به خودی خود باعث ابتلا به سرطان نمی شود، بلکه این چاقی حاصل از مصرف شکر است که  خطر ابتلا به سرطان را افزایش می دهد. همانطور که گفته شد، مصرف زیاد شکر منجر به افزایش چربی در بدن و در نتیجه، چاقی می شود. سلول هایی که چربی را ذخیره می کنند، پروتئین هایی آزاد می کنند که التهاب زا هستند. این پروتئین ها می توانند ژنتیک سلول ها را تغییر دهند و به آن ها آسیب بزنند. چنین آسیب هایی می تواند منجر به رشد بی رویه سلول ها و ایجاد تومور شوند.

 پژوهش ها نشان می دهند که اضافه وزن داشتن یا چاقی، شما را در معرض خطر ابتلا به ۱۳ سرطان مختلف، از جمله سرطان سینه، کبد و روده بزرگ قرار می دهد. بنابراین، مصرف زیاد شکر به این دلیل سرطان زاست که به چاقی منجر می شود.

برای سنجش درستی این دو ادعا، محققان آزمایش های مختلفی انجام دادند. این پژوهش ها نتایج ضد و نقیضی در پی داشتند. برخی مطالعات نشان دادند که مصرف زیاد شکر باعث افزایش احتمال بروز سرطان سینه و سرطان رحم در زنان و سرطان روده بزرگ در مردان می شود. نتایج پژوهش ها، همچنین، حاکی از آنند که سرطان مری، سرطان روده کوچک و سرطان پرده جنب نیز ارتباط مستقیمی با مصرف شکر دارد. اما هنوز بین انواع دیگر سرطان و مصرف شکر ارتباطی مشاهده نشده است.

آیا شکر قهوه ای از شکر سفید سالم تر است؟

آیا شکر سرطان زاست و ضرری برای بدن دارد

شکر قهوه ای و شکر سفید هر دو از نیشکر و چغندر قند تهیه می شوند، بنابراین از نظر ارزش غذایی بسیار مشابهند. دو نوع شکر قهوه ای در بازار وجود دارد: شکر قهوه ای پردازش شده و شکر قهوه ای طبیعی. رنگ شکر قهوه ای طبیعی را شیره آن ایجاد می کند، در حالی که شکر قهوه ای پردازش شده در واقع شکر سفیدی است که به صورت مصنوعی به آن شیره اضافه کرده اند.

شکر قهوه ای دو تفاوت عمده با شکر سفید دارد. اول این که شکر قهوه ای کمی مغذی تر است و آهن، پتاسیم و کلسیم بیشتری نسبت به شکر سفید دارد. البته به طور کلی مقدار این مواد معدنی در هر دو نوع شکر بسیار ناچیز است؛ بنابراین، انتظار نداشته باشید که بتوانید با مصرف شکر کلسیم مورد نیاز بدنتان را تأمین کنید. تفاوت دوم این است که شکر قهوه ای طعم متفاوتی با شکر سفید دارد. شکر قهوه ای طعمی کاراملی دارد، در حالی که شکر سفید شیرین تر است. در ضمن، خوراکی هایی که با شکر قهوه ای تهیه می شوند تیره رنگ تر هستند.

بنابراین، می توان نتیجه گرفت که شکر قهوه ای سالم تر از شکر سفید نیست و نمی توان با جایگزین کردن شکر سفید با شکر قهوه ای از بیماری هایی که بر اثر مصرف بی رویه شکر ایجاد می شوند در امان ماند. اگر به سلامتی خود اهمیت می دهید، باید مصرف هر نوع شکری را محدود کنید.

چگونه مصرف شکر را کاهش دهیم؟

اگر گهگاه و به مقدار کم شکر مصرف می کنید، به احتمال زیاد مشکلی برای سلامتیتان پیش نخواهد آمد. اما در هر صورت بهتر است تا جایی که می توانید مصرف این ماده غذایی را کاهش دهید. مصرف بی رویه شکر، علاوه بر این که احتمال ابتلا به سرطان را افزایش می دهد. می تواند منجر به بیماری های مختلفی از قبیل کبد چرب، دیابت، افسردگی و ناراحتی های قلبی نیز بشود.

برای کاهش مصرف شکر راه های مختلفی وجود دارد که در ادامه به برخی از آن ها اشاره می کنیم:

-به جای نوشابه، نوشیدنی های انرژی زا و آب میوه، آب بنوشید.

آیا شکر سرطان زاست

-قهوه را تلخ بنوشید و اگر می خواهید آن را شیرین کنید، به جای شکر از گیاه استویا استفاده کنید.

-به جای آب میوه ها و اسموتی هایی که شیرین شده اند، میوه های کامل مصرف کنید.

-آب نبات و شیرینی جات را با مخلوطی از میوه ها و مغزیجات جایگزین کنید.

-به جای سس های شیرین، روی سالادتان روغن زیتون و سرکه بریزید.

آیا مصرف شکر موجب سرطان می شود

-هنگام خرید، میزان قند موجود در محصولات غذایی را از روی برچسب هایشان بخوانید و خوراکی هایی را خریداری کنید که قند کمی دارند.

سازمان بهداشت جهانی توصیه می کند که مصرف شکر و قندهای افزوده را محدود کنید و تنها ۵ تا ۱۰ درصد از کالری روزانه خود را به آن ها اختصاص دهید. به عبارت دیگر، اگر هرروز ۲۰۰۰ کالری مصرف می کنید، شکر و قندهای افزوده مصرفی شما باید کمتر از ۲۵ تا ۵۰ گرم باشد. برای آن که درک بهتری از این مقدار داشته باشید، بهتر است بدانید که یک بطری نوشابه با حجم ۳۵۰ سی سی تقریباً ۳۰ گرم قند افزوده دارد.

نتیجه گیری

مصرف بی رویه شکر، چه شکر قهوه ای و چه شکر سفید، ارتباط مستقیمی با ابتلا به برخی از سرطان ها مثل سرطان سینه، سرطان رحم، سرطان روده بزرگ و روده کوچک، سرطان پرده جنب و سرطان مری دارد. به علاوه، مصرف زیاد شکر، از آن جا که منجر به چاقی می شود. می تواند زمینه ساز ابتلا به سایر سرطان ها و همچنین بیماری های مختلف دیگری نیز بشود. به همین دلیل، بهتر است تا جایی که می توانید مصرف شکر و قندهای افزوده را کاهش دهید.

بیشتر بخوانید!

پاسخ دهید

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید