آیا رژیم دارچین و عسل برای لاغری مفید است؟ ما در این مقاله قصد داریم به این پرسش پاسخ دهیم. هر جا صحبت از کاهش وزن باشد، همه دوست دارند ره صد ساله را یک شبه طی کنند و به اندام ایده آلشان برسند. همه می دانیم که کلید لاغری ورزش کردن و پیروی از رژیمی سالم است، اما آیا راه میانبری هم وجود دارد؟ این روزها افزودن دارچین و عسل به رژیم غذایی به عنوان یکی از بهترین میانبرهای لاغری شناخته می شود. با ما در ادامه این مقاله همراه باشید تا به شما بگوییم آیا می توانید تنها با خوردن دارچین و عسل وزن کم کنید یا خیر.

دارچین و عسل، مفید برای سلامتی

قرن هاست که مردم سراسر جهان عسل را هم به عنوان غذا و هم به عنوان دارو مصرف می کنند. امروزه، رایج ترین راه های مصرف عسل استفاده از آن در پخت و پز و یا به عنوان شیرین کننده در نوشیدنی های مختلف است. دارچین نیز ادویه ای است که از چوب درخت «سیناموموم» تهیه می شود. آن چه به عنوان چوب دارچین می شناسید در واقع چوب همین درخت است که جمع آوری و خشک شده. دارچین را می توان هم به صورت چوب، هم به صورت آسیاب شده و هم به صورت عصاره تهیه کرد.

هم عسل و هم دارچین فواید متعددی برای سلامتی دارند. اما برخی افراد معتقدند که ترکیب آن دو نسبت به زمانی که آن ها را جداگانه مصرف کنید بسیار مفیدتر است. همه چیز از سال ۱۹۹۵ شروع شد. زمانی که یک روزنامه کانادیی مقاله ای منتشر کرد و در آن فهرستی بلند بالا از فواید ترکیب عسل با دارچین ارائه داد. از آن روز به بعد، به تدریج سر و کله ادعاهای جسورانه راجع به خواص معجزه آسای دارچین و عسل پیدا شد. درست است که عسل و دارچین هردو خوراکی های بسیار مفیدی هستند. اما همه ادعاهایی که در رابطه با فواید آن ها می شنوید لزوماً موثق نیستند.

فواید دارچین

دارچین ادویه ای پرطرفدار است که در پخت و پز غذاها و شیرینی ها به کار می رود و می توان از آن به عنوان مکمل نیز استفاده کرد. دو نوع دارچین را می توان در بازار یافت: کاسیا و سیلان. دارچین کاسیا یا دارچین چینی رایج ترین نوع دارچین موجود در بازار است. این دارچین ارزان قیمت است و نسبت به دارچین سیلان کیفیت پایین تری دارد. از طرف دیگر، دارچین سیلان، که به آن دارچین واقعی نیز می گویند. بسیار کمیاب است و عطر و طعم شیرین تری نسبت به دارچین کاسیا دارد.

برخی پژوهش ها نشان می دهند که دارچین خاصیت ضد میکروبی و ضد انگلی دارد. این ادویه خوش عطر، همچنین، منبعی غنی از آنتی اکسیدان هایی است که به ترمیم زخم کمک می کنند. و می توانند کلسترول و فشار خون را نیز کاهش دهند.

دارچین خواص مفید خود را مدیون ترکیبات فعال موجود در روغن های اسانسی اش است. یکی از این ترکیبات فعال، که بیشتر از سایرین مورد مطالعه قرار گرفته است، «سینامالدهید» نام دارد. همان ترکیبی که عطر و طعم دلنشین دارچین را ایجاد می کند. برخی از خواص مفید این ترکیب عبارتند از:

-کاهش التهاب:

التهاب در طولانی مدت خطر ابتلا به بیماری های مزمن را افزایش می دهد. پژوهش ها نشان می دهند که مصرف دارچین می تواند به برطرف کردن التهاب کمک کند.

-کمک به درمان بیماری های زوال عصبی:

برخی پژوهش ها نشان می دهند که دارچین می تواند روند پیشرفت بیماری های آلزایمر و پارکینسون را کند کند.

-محافظت در برابر سرطان:

طبق پژوهش های علمی، مصرف دارچین می تواند مانع از رشد و تولید مثل سلول های سرطانی شود.

فواید عسل

عسل، علاوه بر این که جایگزین سالمی برای شکر محسوب می شود. خواص درمانی مختلفی نیز دارد، اما فواید عسل بسته به نوع آن می تواند متفاوت باشد. عسل های مختلف خواص مختلفی دارند و این خواص مفید را ترکیبات فعالی ایجاد می کنند که در عسل های با کیفیت و طبیعی به میزان بیشتری یافت می شوند.

پژوهش های علمی نشان می دهند که عسل برای رفع سرفه بسیار مفید است. این خوراکی مفید، در درمان زخم ها و سوختگی ها نیز مؤثر است و قرار دادن آن روی پوست، روند ترمیم را تسریع می کند و به لطف خاصیت اسیدی و آنزیم هایی که دارد، می تواند خطر بروز عفونت را کاهش دهد. علاوه بر این ها، بسیاری معتقدند که عسل به تقویت حافظه، افزایش کیفیت خواب و بهبود عملکرد جنسی نیز کمک می کند. اما پژوهش های علمی هنوز این ادعاها را مورد بررسی قرار نداده اند.

فواید ترکیب عسل و دارچین برای سلامتی

همان طور که پیش تر نیز اشاره شد، بسیاری از افراد معتقدند که وقتی عسل و دارچین با هم ترکیب می شوند، خواص مفیدشان افزایش می یابد. اما پژوهش های علمی این ادعا را رد می کنند و نشان می دهند که خواص عسل و دارچین، چه آن ها را همراه با یکدیگر میل کنید و چه جداگانه، یکسانند. البته منظور این نیست که ترکیب عسل و دارچین خاصیت مفیدی ندارد. مطالعات علمی نشان می دهند که این ترکیب برای سلامتی بسیار مفید است. برخی از فواید عسل و دارچین عبارت است از:

۱. کاهش خطر ابتلا به بیماری های قلبی

ترکیب دارچین و عسل می تواند عوامل زمینه ساز ابتلا به بیماری های قلبی را کاهش دهد و از بروز چنین بیماری هایی جلوگیری کند. افزایش کلسترول بد یا LDL، کاهش کلسترول خوب یا HDL، افزایش تری گلیسرید و بالا رفتن فشار خون همگی از عواملی هستند که خطر ابتلا به بیماری های قلبی را افزایش می دهند و مصرف عسل و دارچین می تواند تأثیرات مثبتی در تنظیم این عوامل داشته باشد.

پژوهش های علمی نشان می دهند که مصرف روزانه عسل و دارچین می تواند کلسترول بد را ۶ تا ۱۱ درصد کاهش و کلسترول خوب را ۳ درصد افزایش دهد. یافته های علمی، همچنین، حاکی از آنند که عسل و دارچین می توانند تری گلیسرید و فشار خون را نیز کاهش دهند.

علاوه بر این ها، عسل و دارچین هردو سرشار از آنتی اکسیدان هستند و فواید مختلفی برای قلب دارند. آنتی اکسیدان های پلی فنول جریان خون قلب را بهبود می بخشند و با جلوگیری از تشکیل لخته، خطر سکته و حمله قلبی را کاهش می دهند. عسل و دارچین خاصیت ضد التهابی نیز دارند و با کاهش التهاب مزمن، که یکی از عوامل زمینه ساز ابتلا به بیماری های قلبی است، از قلب محافظت می کنند.

۲. کمک به ترمیم زخم

پژوهش های علمی متعددی به فواید عسل و دارچین برای برطرف کردن عفونت ها و زخم های پوستی اشاره کرده اند. التهاب و عفونت های باکتریایی از عواملی هستند که می توانند فرآیند ترمیم زخم و سوختگی را مختل کنند. اما عسل و دارچین هردو هم ضد باکتری و هم ضد التهاب هستند و می توانند روند بهبود را تسریع کنند.

۳. کنترل دیابت

پژوهش های علمی زیادی حاکی از آنند که مصرف دارچین برای افراد مبتلا به دیابت مفید است. دارچین می تواند قند خون افراد دیابتی را کاهش دهد. این ادویه خوش عطر، حساسیت سلول های بدن را به انسولین افزایش می دهد و باعث می شود که سلول ها بتوانند به این هورمون پاسخ مؤثرتری بدهند و قند خون را جذب کنند. عسل نیز خوراکی مناسبی برای بیماران دیابتی است. زیرا نسبت به شکر، قند خون را کمتر افزایش می دهد. البته عسل همچنان کربوهیدرات زیادی دارد و اگر به دیابت مبتلا هستید، نباید در مصرف آن زیاده روی کنید.

آیا مصرف عسل و دارچین برای لاغری مفید است؟

ادعاهای فراوانی در رابطه با فواید دارچین و عسل برای کاهش وزن مطرح شده است، اما هیچ کدام از این ادعاها پشتوانه علمی محکمی ندارد. برخی پژوهش ها نشان می دهند که سینامالدهید، ترکیب فعال موجود در دارچین، ممکن است به راه اندازی واکنش های ترموژن بدن کمک کند. طی واکنش های ترموژن یا تولید کننده گرما، بدن کالری می سوزاند تا دمای خود را افزایش دهد. بنابراین، متابولیسم افزایش پیدا می کند و این یعنی کمک به لاغر شدن.

گروه دیگری از پژوهش ها حاکی از آنند که جایگزین کردن شکر با عسل می تواند از افزایش وزن جلوگیری و هورمون های سرکوب کننده اشتها را فعال کند. اما برای آن که بتوان به طور قطعی نتیجه گرفت که عسل و دارچین می توانند شما را لاغر کنند، به پژوهش های بیشتری نیاز است.

به طور کلی، می توان گفت که ترکیب عسل و دارچین فواید بسیاری برای سلامتیتان دارد و مطالعات علمی نیز این فواید را تأیید کرده اند. اما ادعاهای زیادی هم در رابطه با خواص معجزه آسای عسل و دارچین مطرح می شوند که پشتوانه علمی ندارند. مفید بودن این ترکیب برای لاغری نیز یکی از همین ادعاهاست. حقیقت تلخ است، اما مصرف عسل و دارچین نمی تواند شما را لاغر کند. بهترین راه لاغری ورزش کردن و پیروی از رژیم غذایی اصولی است. اگر می خواهید به اندام ایده آلتان دست پیدا کنید. باید فعالیت ورزشی منظمی داشته باشید و برنامه غذاییتان به گونه ای باشد که بتواند همه مواد مغذی مورد نیاز بدنتان را درست به اندازه تأمین کند؛ نه کم و نه زیاد.

بیشتر بخوانید!

پاسخ دهید

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید