آشنایی با ساندویچ‌های مکزیکی

شما هم به دنبال جواب این سوال هستید؟ تاکو غذای کدام کشور است؟ جواب سوالتان اینجاست: مکزیک!

غذاهای مکزیکی جز غذاهای پرطرفدار و خوشمزه دنیا به حساب می‌آیند؛ در اکثر این غذاهای مکزیکی کاهو، گوجه، انواع لوبیا و پنیر و ادویه‌های مختلف استفاده می‌شود که به همین دلیل، به ذائقه‌ی ما ایرانی‌ها نزدیک است و جز غذاهای دلچسب و لذیذی برای ما بشمار می‌آیند. از میان غذاهای گوناگون مکزیکی، ساندویچ‌ها، مخصوصا ساندویج‌های خیابانی مکزیکی، جز غذاهای محبوب بین مردم دنیا به حساب می‌آیند که در این مقاله با ساندویچ‌ های مکزیکی بیشتر آشنا خواهیم شد.

تاکو و تورتا، ستون‌های دوقلوی غذاهای خیابانی مکزیک هستند؛ تاکو با سایز کوچک و جمع‌وجور خود، سال‌هاست مردم آمریکا را اغوای خود کرده است، و تورتا، در حاشیه‌ی ستاره بین‌المللی دنیای غذا شدن پرواز می‌کند. سایزکوچک تاکو باعث می‌شود که به سادگی به دنیای طعم‎‌های مختلف قدم بگذارد. اما به هرحال ساندویچ یک غذاست.

به عبارتی ساندویچ متعهد است که تکه‌ای از گوشت راسته‌ی خوشمزه‌ی گوساله یا شاید یک فیله‌ی کبابی مرغ داشته باشد و این تعهد، همواره با سس و مخلفات دیگر همراه است که دنیایی از طعم و رنگ و مزه‌ی مختلف را به ما عرضه می‌دارد. تاکو، غذای شب است. اما تورتا، غذای مناسبی برای وعده‌ی ناهار است که برای شلوغی و پرکاری ساعات کاری ساخته شده است.

تورتا، یک ساندویچ‌ مکزیکی اصیل، پر از طعم و رنگ و چربی و شوری است؛ در تورتا، وسعتی از طعم‌های شور، شیرین، تند یا حتی ترش را تجربه می‌کنید. برخی اعتقاد دارند، تورتا، جمع همه‌ی مواد غذایی محبوب مردم در یک ساندویچ است.

تاکو غذای کدام کشور است؟

این غذا درون تورتیلای آرد یا تورتیلای ذرت با انواع موادغذایی خوشمزه پر می‌شود تا یک تاکوی خوشمزه را ایجاد کند. تنوع محتویات درون این ساندویچ‌ مکزیکی بسیار زیاد است؛ از گوشت گاو و مرغ گرفته تا سبزیجات متنوع و حتی دریایی. نحوه‌ی سرو این غذا کاملا به شما و سلیقه‌ی شما بستگی دارد؛ اینکه تاکو را با نان نرم دوست دارید یا نان سفت یا اینکه دوست دارید تاکو خود را با چه مخلفاتی میل کنید.

تاکو غذای کدام کشور است؟ تاکو و هم خانواده‌هایش را بشناسیم

پپیتو

یکی بزرگ‌ترین هدیه‌های خیابان‌های مکزیک به صنعت غذایی دنیا، پپیتو است. این ساندویچ‌ مکزیکی تمامی فرآورده‌هایی که از گوشت می‌شناسید را به نفع یک ساندویچ عالی کنار می‌زند؛ یک استیک گریل شده، تکه شده، که با سس باربیکیو مزه‌دار شده است.

گوشت استیکاین ساندویچ بر روی گریل قرار می‌گیرد تا به بهترین میزان ممکن زغالی شود و با سس آووکادو و لوبیا همراه شده تا بهترین طعم از یک غذای خیابانی را ایجاد کند.

ساندویچ‌های مکزیکی

کوچینا تورتا

روبرتو آرتورو آیالا، نویسنده‌ی مشهور کتاب‌های آشپزی، در یکی از کتاب‌های خود، پنج جز اصلی یک ساندویچ عالی را لیست می‌کند؛ نان، طرز چینش، مخلفات، گارنیش و خلاقیت آشپز. همچنین به این نکته نیز اشاره می‌کند که یک ساندویچ عالی، الزاما یک ساندویچ بزرگ یا پیچیده نیست؛ تورتا یک نمونه‌ی عالی از یک ساندویچ‌ مکزیکی کوچک و ساده و با کیفیت است.

به خصوص در مریدا، تورتا از چیزی بیشتر از یک نان برشته با یک تکه‌دنده در وسط به همراه کوچینیکا، یک غذای محلی مریدا با گوشت‌خوک، و سس‌پرتقال‌ترش نیست. برای بسیاری از ما، آشنایی و امتحان غذاهای مختلف از فرهنگ‌ها و کشورهای دیگر دنیا هیجان‌انگیز و جذاب است. غذا و آداب غذایی هر کشور، سفیر فرهنگ و دریچه‌ای از زندگی روزمره‌ی مردم آن کشور تلقی می‌شود.

شما دوست دارید با فرهنگ و آداب غذایی کدام کشورها بیشترآشنا شوید؟ برایمان در بخش نظرات بنویسید.

پاسخ دهید

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید